Vůjtkova Kazaň rozstřílela Petrohrad

• 1
Moskva - V ruské hokejové superlize rozstřílela Kazaň na domácím ledě Petrohrad. Tým českého trenéra Vladimíra Vůjtka, v němž kvůli zraněnému ramenu stále chyběl český útočník Radek Duda, svému soupeři nastřílel devět branek a vyhrál 9:2. Zvítězil i Magnitogorsk vedený Markem Sýkorou, který Ladu Togliatti porazil 4:0.

Ruská liga:
U první branky Omsku v utkání proti CSKA Moskva si připsali po jedné asistenci Pavel Patera a Tomáš Vlasák, na více než bod za remízu 2:2 to však nestačilo.

Do statistik kanadského bodování se díky jedné asistenci zapsal i David Moravec, který přihrál na jedinou branku Jaroslavle v remízovém utkání proti Novokuzněcku.

Výsledky - 31. kolo:
Novokuzněck - Jaroslavl 1:1 po prodl. (za hosty Moravec 0+1), Omsk - CSKA Moskva 2:2 po prodl. (za domácí Patera a Vlasák 0+1), Novosibirsk - Nižnij Novgorod 2:0, Magnitogorsk - Togliatti 4:0, Nižněkamsk - Čerepovec 4:1, Voskresensk - Chabarovsk 2:2 po prodl., Kazaň - Petrohrad 9:2, Dynamo Moskva - Ufa 3:1.

Německá liga
BERLÍN - Hokejisté Frankfurtu obrátili v lize zápas s Hannoverem
Hokejisté Frankfurtu porazili v předehrávaném utkání 25. kola německé ligy Hannover 4:3, přestože ještě po dvou třetinách prohrávali 2:3. Hannover dostali do vedení čeští hokejisté Zdeněk Nedvěd s Patrikem Augustou, ale ani oni nakonec nedokázali zabránit desáté porážce svého klubu za sebou.

Výsledek - 25. kolo:
Frankfurt nad Mohanem - Hannover 4:3 (za hosty Nedvěd 1+2, Augusta 2+0).

Švédská liga
STOCKHOLM - Hokejisté Djurgaardenu vyhráli ve švédské lize až v prodloužení

Hokejisté Djurgaardenu porazili v utkání 26. kola švédské ligy Färjestad na jeho ledě 3:2 až v prodloužení. Rozhodující gól vstřelil v 62. minutě Stefan Pettersson.

Výsledky - 26. kolo:
MoDo Hockey - Lulea 5:1, Brynäs IF - Timra 2:4, HV 71 - Linköping 3:1, Färjestad - Djurgaarden 2:3 v prodl., Södertälje -
Leksand 6:3, Frölunda - Malmö 4:1.

Finská liga
HELSINKY - V utkání Hämeenlinny s Helsinkami bodovali čeští hokejisté
Hned šest bodů si čeští hokejisté připsali v utkání finské ligy mezi Hämeenlinnou a IFK Helsinky. V divoké přestřelce, která skončila 8:4, se za domácí brankou a asistencí prosadil Vladimír Vůjtek, jeden gól vstřelil i obránce Vladimír Sičák. Hned u tří ze čtyř branek Helsinek byl Roman Vopat.

Výsledky - 33. kolo:
Blues Espoo - Lukko Rauma 1:3, Hämeenlinna - IFK Helsinky 8:4 (Vůjtek 1+1, Sičák 1+0 - Vopat 2+1), Jyväskylä - Ilves Tampere 3:0, Kärpät Oulu - TPS Turku 2:3 (za domácí Štěpánek a Tenkrát 0+1), Tappara Tampere - Ässät Pori 4:2.