Martin Prusek

Martin Prusek | foto: MF DNES

Prusek vychytal hokejistům Rigy další výhru v KHL

Brankář Martin Prusek pomohl hokejistům Dinama Riga v Kontinentální lize k dalšímu vítězství. Poté, co třiatřicetiletý gólman nedovolil na Štědrý den skórovat střelcům Omsku, přispěl k výhře 4:2 nad Chimikem Voskresensk.

Na druhý gól domácího celku, který si tak opět vylepšil vyhlídky na účast v play off, přihrál Marcelu Hossovi český obránce Filip Novák.

Viťaz Čechov prohrál s Kazaní 5:6, třebaže v první třetině nad lídrem Černyševovy divize třikrát vedl o dvě branky. Hosté však poté rozhodli zápas sérií čtyř gólů během 16 minut, tři body za asistence si v jejich dresu připsal věhlasný finský útočník Niko Kapanen.

V obou dnešních duelech se střelci činili hned od začátku. V Rize padl první gól už po 25 sekundách hry, čechovský kanonýr Igor Radulov byl dokonce ještě o tři vteřiny rychlejší.

Výsledky:
Viťaz Čechov - Kazaň 5:6, Dinamo Riga - Voskresensk 4:2 (za domácí Novák 0+1).

Finsko

Český brankář Tomáš Duba přispěl dvaceti úspěšnými zákroky k ligové výhře hokejistů Ässätu Pori nad Raumou 2:1 po samostatných nájezdech. Duba dnes kapituloval pouze v 47. minutě po střele Savinainena.

Jeho tým je sice stále předposlední, už ale jen s bodovým odstupem na příčky zajišťující play off.

Výsledky - 43. kolo:
Ässät Pori - Lukko Rauma 2:1 po sam. nájezdech, Jokerit Helsinky - IFK Helsinky 1:2, Jyväskylä - Pelicans Lahti 1:3, Kärpät Oulu - TPS Turku 3:0, SaiPa Lappeenranta - Hämeenlinna 2:3, Tappara Tampere - Ilves Tampere 2:4.

Slovensko

Hokejisté Slovanu Bratislava porazili v jediném sobotním utkání slovenské extraligy Banskou Bystricu 2:1. Hosty sice dostal po deseti minutách do vedení český obránce Mocek, favorit ale ještě do přestávky vyrovnal a rozhodující gól si schoval na 34. minutu, kdy se trefil Devečka.