Michal Řepík ze Lva Praha se tlačí před branku Jaroslavle.

Michal Řepík ze Lva Praha se tlačí před branku Jaroslavle. | foto: ČTK

Lev už podvanácté v řadě bodoval, Jaroslavli však nedal gól a padl

• 6
Hokejistům Lva Praha se nepovedlo překonat nejlepší obranu v KHL. Lokomotivu Jaroslavl podlehl český zástupce 0:1 v prodloužení. Utkání rozhodl Sergej Plotnikov. Lev přesto bodoval už ve dvanáctém zápase v řadě.

Do sestavy domácích se po delší době dostali obránce Juraj Mikuš a útočník Dominik Pacovský. I když gól v základní hrací době nepadl, bylo se na co dívat.

V první třetině měl dvě velké příležitosti hostující Jonas Holös. V obou případech však trefil tyč, podruhé si rozhodčí raději ověřili situaci u videa. Na druhé straně z otočky střílel Švéd Thörnberg, ale stejně jako dorážející krajan Zackrisson proti kanadskému brankáři Sanfordovi neuspěl.

Páteční výsledky a tabulky KHL

Na začátku druhé části měl velkou šanci Lokomotiv - po střele Petrova se puk kutálel těsně vedle levé tyče. V polovině utkání byl Pašnin za tvrdý zákrok na Sekáče vyloučen do konce utkání. Mladý útočník Lva se po chvilce v kabině do zápasu vrátil.

Střetů přibývalo, ovšem šancí - alespoň z pohledu Jaroslavle - ubývalo. Hosté totiž podle zápisu ve třetí třetině ani nevystřelili na bránu. Jenže domácí nedokázali tlak využít a i když přestříleli soupeře 31:15, stejně prohráli.

Po necelé minutě prodloužení (sedmého z posledních osmi domácích zápasů LVa) totiž zakončil Plotnikov individuální akci gólem. Střelou z úhlu překvapil finského brankáře Petriho Vehanena. Jeho protějšek udržel už sestou nulu v soutěži.

Lev se bude snažit prodloužit sérii utkání, v nichž bodoval, v neděli proti Atlantu Mytišči.

Kari Jalonen (Lev Praha): "Jaroslavl dneska hrála opravdu hodně do defenzívy a nám se nepodařilo v základní hrací době skórovat. Pak nemůžeme vyhrát. Snažili jsme se jejich obranu zdolat, ale nepodařilo se nám to. Jaroslavl byla houževnatý a těžký soupeř. I takový ale může být hokej, máme bod a já jsem za něj rád."

Pjotr Vorobjov (Jaroslavl): "Udělali jsme závěry po několika domácích zápasech, ve kterých jsme neuspěli, a týmu jsme naordinovali obrannou taktiku. Ta nakonec dneska vedla k úspěchu. Věděl jsem, že Lev je doma silný a celá koncepce dnes vycházela z obrany. Po porážce v Rize se navíc tým semkl a dneska ukázal svůj charakter."

Lev Praha vs. Lokomotiv Jaroslavl 0:1 po prodl.

Branka: 61. Plotnikov. Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov - Aljošin, Nestěrov. Vyloučení: 2:2, navíc Pašnin (Jaroslavl) 5 min. a do konce zápasu. Bez využití. Diváci: 5 087. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:1.

Lev Praha: Vehanen - Ševc, Gragnani, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Mikuš - Ullström, Azevedo, Novotný - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Klepiš, Vrána, Ridderwall - Řepík, Cingel, Pacovský. Trenér: Kari Jalonen.

Jaroslavl: Sanford - Gorochov, Ljubuškin, Pašnin, Kronwall, Holös, Jakovlev, Zotov, Višněvskij - Plotnikov, Apalkov, Koňkov - M. Redlihs, Klopotov, Musatov - Galimov, Petrov, Černikov - Malcev, Kapustin, Koreněv. Trenér: Pjotr Vorobjov.