Kucharčík rozhodl o semifinálové výhře

Helsinky - O vítězství hokejistů Hämeenlinny v prvním semifinálovém utkání finské ligy nad Jokeritem Helsinky rozhodl Tomáš Kucharčík. Český útočník stanovil konečné skóre zápasu na 4:3 pouhých patnáct sekund před koncem po přihrávce Vladimíra Vůjtka, který předtím na začátku poslední třetiny zvýšil na 3:1. Hosté však dokázali utkání zdramatizovat, v čase 58:50 vyrovnal Vladimír Machulda. Druhé semifinále rozehrála lépe Tappara Tampere, jejíž první gól při vítězství 3:1 nad TPS Turku vstřelil Roman Meluzín.

Až desátý samostatný nájezd v podání německého útočníka Jana Bendy rozhodl o tom, že hokejisté Kazaně postoupili do finále ruské ligy. V semifinálové sérii porazili Omsk 3:2 na zápasy a o titul se utkají s Jaroslavlí.

V normální hrací době skončilo utkání 2:2 a jelikož se nerozhodlo ani v prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich dominovali brankáři. V dresu Omsku se netrefili ani Pavel Patera a Martin Procházka, prosadil se až bývalý hráč pražské
Sparty i Slavie Benda.

Ruská liga
Semifinále - 5. zápas:
Kazaň - Omsk 3:2 po sam. nájezdech - konečný stav série 3:2.

Finská liga
Semifinále - 1. zápasy:
Tappara Tampere - TPS Turku 3:1 (za domácí Meluzín 1+0), Hämeenlinna - Jokerit Helsinky 4:3 (Vůjtek 1+1, Kucharčík 1+0 - Machulda 1+0).