Irglovy dva góly rozhodly v Rusku zápas

Útočník Zbyněk Irgl rozhodl dvěma góly o vítězství Lokomotivu Jaroslavl v ruské superlize Togliatti. Český hokejista se rozstřílel za nerozhodného stavu 2:2. Ve Švédsku přispěl Pavel Brendl jednou terfou k desetigólové kanonádě týmu Brynäs proti Södertälje. Ve Finsku zaznamenal Michal Broš asistenci.

Moskva - Irgl se v utkání 32. kola superligy postaral dvěma góly o vítězství Lokomotivu Jaroslavl v Togliatti. Reprezentační útočník se prosadil za stavu 2:2 dvakrát po přihrávkách svých spoluhráčů Něprjajeva a Jašina a zajistil pátému týmu tabulky výhru 4:3.

Z vítězství se dnes radoval v brance Nižného Novgorodu Dušan Salfický, jenž se podepsal pod výhru 4:3 nad Novosibirskem. Naopak ve čtvrtém zápase po příchodu do Ufy poprvé neuspěl Milan Hnilička, jenž pětkrát inkasoval v normální hrací době a vedoucí tým tabulky nečekaně podlehl doma 5:6 po nájezdech Čerepovci. Salavat Julajev přitom vedl po dvou třetinách 5:2, Hnilička dostal tři góly během deseti minut třetího dějství.

Výsledky - 32. kolo: Chimik MO - Kazaň 1:3 (za hosty Čajánek 0+1), CSKA Moskva - Novokuzněck 3:2, Nižnij Novgorod - Novosibirsk 4:3, Togliatti - Jaroslavl 3:4 (za hosty Irgl 2+0), Ufa - Čerepovec 5:6 po sam. nájezdech (za hosty Straka 0+1), Petrohrad - Nižněkamsk 4:1, Chabarovsk - Omsk 2:1 (za domácí Platil 1+0), Čeljabinsk - MVD Podolsk 2:5 (za domácí Vorel 1+0), Magnitogorsk - Dynamo Moskva 6:2 (za domácí Kudrna 1+0, Marek 0+1).

20. Novokuzněck 32 7 4 0 4 17 73:96 33

Stockholm - Hokejisté týmu Brynäs nadělili v dnešním souboji dvou nejhorších týmů švédské ligy Södertälje potupnou desítku. K vítězství 10:2 nad posledním týmem tabulky přispěl jednou brankou i český útočník Pavel Brendl.

V 25. ligovém kole se dnes trefili také Petr Tenkrát, jenž se podílel na vítězství Timry 3:1 na ledě Djurgaardenu, a Ivan Huml, díky jehož brance remizovala Mora po prodloužení v Lulee.

Výsledky - 25. kolo: Brynäs - Södertälje 10:2 (za domácí Brendl 1+1), Djurgaarden - Timra 1:3 (Marušák 0+1 - Tenkrát 1+1), HV 71 - Färjestad 3:1 (Hrdina 0+1), Lulea - Mora 2:2 po prodl. (Chabada 0+2, Skrbek 0+1 - Huml 1+1), MODO Hockey - Frölunda 1:2, Skelleftea - Linköping 3:4 v prodl.

12. Södertälje 25 7 0 4 0 14 45:63 25

Helsinky - Jednou asistencí pomohl Michal Broš hokejistům Kärpätu Oulu ve finské lize k vítězství 2:1 nad Jokeritem Helsinky. Český útočník připravil v první třetině dnešního utkání vyrovnávací gól pro Hannese Hyvönena. Vítězství, které Kärpätu zaručilo v čele soutěže čtyřbodový náskok, zařídil necelou půlminutu před koncem druhého dějství Janne Pesonen.

Výsledky - 35. kolo: Ässät Pori - Hämeenlinna 4:0, Ilves Tampere - Lukko Rauma 4:2, KalPa Kuopio - SaiPa Lappeenranta 4:3 v prodl., Kärpät Oulu - Jokerit Helsinky 2:1 (za domácí Broš 0+1), Pelicans Lahti - Jyväskylä 2:1.

14. KalPa Kuopio 28 6 1 1 20 63:97 21

Bern - Český hokejový obránce Zdeněk Kutlák se dnes ve švýcarské lize podílel na polovině z šesti gólů svého týmu Ambri/Piotta. Kutlákovo mužstvo porazilo v 27. kole 6:4 mistrovský Davos, jehož prohru neodvrátil ani gól Josefa Marhy.

Výsledky: 27. kolo: Ambri/Piotta - Davos 6:4 (Kutlák 0+3 - Marha 1+0), Bern - Lugano 6:0, Fribourg - Zug 3:2, Rapperswil - Kloten 3:2, Ženeva - Langnau 4:3 po sam. nájezdech. 47. kolo: Curych - Basilej 9:1. 32. kolo: Davos - Rapperswil 6:2.

12. Basilej 28 2 1 3 22 57:119 11

Berlín - Český útočník Jan Alinč zmírnil v německé hokejové lize prohru Krefeldu na ledě Frankfurtu. V 57. minutě snížil v přesilové hře na 2:3, vyrovnat se hostům nepovedlo.

Výsledky - 28. kolo: Augsburg - Duisburg 4:5, Düsseldorf - Hannover 1:4, Eisbären Berlín - Straubing 4:3, Frankfurt - Krefeld 3:2 (za hosty Alinč 1+0), Iserlohn - Mannheim 4:3 v prodl., Kolín nad Rýnem - Norimberk 2:3 po sam. nájezdech, Wolfsburg - Hamburk 5:3.

15. Duisburg 25 4 1 2 18 61:104 16

Bratislava - Hokejisté Zvolenu ve 30. kole slovenské extraligy bez větších problémů porazili 7:2 reprezentaci do dvaceti let.

Čtyři ze sedmi gólů vítězů dnes dali Češi - dvakrát se trefil Jan Kopecký, po jedné brance přidali Filip Turek a Jan Dlouhý, jemuž asistoval gólman Vladimír Hudáček.

Výsledky - 30. kolo: Liptovský Mikuláš - Kežmarok 3:2 po sam. nájezdech, Nitra - Slovan Bratislava 1:3, Poprad - Košice 2:3 po sam. nájezdech, Slovensko 20 - Zvolen 2:7 (Kopecký 2+0, Dlouhý a Turek oba 1+0, Krayzel a Hudáček oba 0+1), Žilina - Skalica 3:4 (za domácí Kudrna a Paroulek oba 1+0).

,

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.