Brošův gól nepomohl, Kärpät v semifinále padl

Helsinky - Kärpät Oulu titul ve finské lize neobhájí. Ve čtvrtém utkání semifinálové série podlehl na ledě Ässätu Pori 3:4. Byla to jeho třetí prohra v sérii a do finále nepostoupí. Kärpätu nepomohl ani gól českého útočníka Michala Broše. Druhého finalistu určí až pátý zápas. Hämeenlinna proti IFK Helsinky stav série vyrovnala.

Minutu a šestnáct vteřin před koncem třetí třetiny snížil na rozdíl jediné branky Michal Broš, kterému asistoval i Viktor Ujčík, ale domácí si v závěrečných vteřinách zápasu postupové vítězství vzít nenechali.

Výsledky - semifinále, 4. zápasy:
Ässät Pori - Kärpät Oulu 4:3 (za hosty Broš 1+0, Ujčík 0+1 a Tenkrát 0+1), konečný stav série 3:1, Hämeenlinna - IFK Helsinky 4:0, stav série 2:2.

Švýcarsko
D a v o s - Hokejisté Lugana mají blízko k triumfu ve švýcarské lize. V dnešním čtvrtém finálovém zápase rozstříleli Davos na jeho ledě 8:2 a v sérii se ujali vedení 3:1. Od zisku titulu je tak dělí jediná výhra.

V dresu hostů hned trojice hokejistů dvakrát skórovala, povedlo se to Peltonenovi, Romymu a Jeanninovi.

Finále, 4. zápas:
Davos - Lugano 2:8 - stav série 1:3.
Baráž, 3. zápas:
Fribourg - Biel 1:5 - stav série 2:1.

Švédsko
F r ö l u n d a- Frölunda srovnala v repríze loňského finále švédské hokejové ligy krok s Färjestadem. Obhájce titulu na domácím ledě vyhrál vysoko 6:1 a v sérii na čtyři vítězná utkání vyrovnal na 1:1.

Frölunda o svém vítězství rozhodla ve druhé třetině, kdy třikrát skórovala a ani jednou neinkasovala. Ve finále tak zatím oba týmy na svých stadionech uspěly.

Výsledek finále, 2. zápas:
Frölunda - Färjestad 6:1 - stav série 1:1.

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.