Mark Arcobello

Mark Arcobello | foto: Profimedia.cz

Tři prodloužení, konec v jednu hodinu ráno. A Bern mohl slavit postup

• 0
Nejdelší zápas v historii švýcarského hokeje rozhodl o postupu Bernu do semifinále ligového play off. Vítěz základní části udolal v šestém čtvrtfinálovém utkání Ženevu na jejím ledě 3:2 až v závěru třetího prodloužení. Zápas skončil krátce před jednou hodinou ranní.

Čtvrteční duel rozhodl po 117 minutách a 43 sekundách Mark Arcobello.

Bern vedl od 48. minuty 2:0, ale v poslední minutě třetí třetiny si cestu za postupem zkomplikoval. V čase 59:14 snížil Tommy Wingels a za dalších 17 sekund vyrovnal Daniel Winnik.

Hokejisté Bernu ztratili v play off dvoubrankové vedení už počtvrté a pokaždé pak museli hrát prodloužení.

Dosavadním rekordem švýcarské ligy byl loňský barážový zápas mezi Klotenem a Rapperswilem-Jonou, který trval 102 minut a 32 sekund.