Zlatan Ibrahimovic (vpravo) z AC Milán během konfliktu s Romelem Lukakem z Interu Milán. | foto: Reuters

Ibrahimovic se nechal vyloučit, Inter vyřadil AC Milán z Italského poháru

• 0
Fotbalisté Interu Milán si po vyloučení Zlatana Ibrahimovice ve čtvrtfinále Italského poháru poradili v derby s AC Milán, výhra 2:1 je posílá mezi čtyři nejlepší. Jejich dalším soupeřem bude Juventus Turín, nebo druholigový SPAL Ferrara.

Ústřední postavou zápasu byl Ibrahimovic, který poslal hostující Rossoneri ve 31. minutě do vedení. Pak ale po konfliktu s bývalým spoluhráčem z Manchesteru United Romelem Lukakem dostal žlutou kartu a v 58. minutě za faul na Aleksandara Kolarova byl po druhé žluté vyloučen.

Inter početní výhody využil v 71. minutě, kdy z penalty srovnal Lukaku. Domácí poté soupeře přitlačili, ale dlouho nemohli obranu AC překonat. Povedlo se to až v sedmé minutě střídajícímu Christianu Eriksenovi, který se prosadil z přímého kopu. Jméno soupeře pro semifinále se Nerazzurri dozví ve středu.

Inter Milán - AC Milán 2:1 (0:1)

Branky: 71. Lukaku, 90+7. Eriksen - 31. Ibrahimović. Rozhodčí: P. Valeri – S. Giovane, V. Colarossi. ŽK:45. Lukaku, 52. Brozović, 90+10. Hakimí - 17. Kjaer, 45. Ibrahimović, 64. Rebić, 90+9. Kessié. ČK:58. Ibrahimović.

Inter Milán Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij, Kolarov (90+2. Young) – Darmian (46. Hakimí), Barella, Brozović (88. Eriksen), Arturo Vidal, Perišić (67. Lautaro Martínez) – Alexis Sánchez, R. Lukaku.

AC Milán Tătăruşanu – Dalot, Kjaer (20. Tomori), Romagnoli (C), Hernández – Meïté, Kessié – Saelemaekers (85. Castillejo), B. Díaz (60. Rebić), Leao (85. Krunić) – Ibrahimović.