Záložník Hašek vídeňské derby nedohrál

Glasgow - Celtic Glasgow už má zase o něco blíž k prvnímu místu. V ostře sledovaném městském derby porazil Rangers 1:0 a jejich náskok v čele tabulky snížil na tři body. Obhájce titulu má navíc zápas k dobru. Jediný gól utkání, který vidělo na 60 tisíc fanoušků, vstřelil v 57. minutě John Hartson.

V nizozemské lize fotbalisté Ajaxu Amsterdam a Feyenoordu Rotterdam dnes vybojovali v nizozemské lize vysoká vítězství, ale svou ztrátu na vedoucí Eindhoven nesnížili.

Vídeňské derby mezi Rapidem a Austrií, které uzavřelo 24. kolo rakouské ligy, skončilo remízou 1:1. Smutným hrdinou zápasu byl český fotbalista Austrie Martin Hašek, jenž dostal v 61. minutě za faul druhou žlutou kartu a odešel předčasně do sprch.

Na výsledek to ale nemělo vliv, protože oba góly padly už v prvním poločasu. Skóre otevřel po deseti minutách Ivanschitz, hned za čtyři minuty však vyrovnal hlavou Julio Cesar. Austria vede tabulku o 16 bodů, Rapid je pátý.

RAKOUSKO
Druhý Pasching ve 24. kole uhrál s Mödlingem jen bezbrankovou remízu a na vedoucí Austrii Vídeň tak nadále ztrácí propastných 15 bodů.

Zespodu se na ně navíc dotahuje Sturm Štýrský Hradec, který porazil Bregenz 2:0, a od Paschingu jej dělí jediný bod.

Výsledky 24. kola: Bregenz - Sturm Štýrský Hradec 0:2, GAK Štýrský Hradec - Ried 2:0, SV Salcburk - FC Kärnten 1:1, SV Pasching - VfB Admira Wacker Mödling 0:0, Rapid Vídeň - Austria Vídeň 1:1.

SKOTSKO
Výsledky 30. kola: Celtic Glasgow - Glasgow Rangers 1:0, FC Dundee - Kilmarnock 2:2, Livingston - Hearts 1:1, Motherwell - Aberdeen 0:1, Dunfermline Athletic - Partick Thistle 0:0, Hibernian - Dundee United 1:1.

BELGIE
Fotbalisté Lierse jen remizovali v v Antverpách 2:2 a propásli možnost vrátit se na druhé místo tabulky. V 55. minutě byl vyloučen Wils a s hosty to nevypadalo dobře, neboť vzápětí toho soupeř využil a podruhé šel do vedení. Schaessens však svým druhým gólem v utkání rozhodl o dělbě bodů.

Výsledky 25. kola: Gent - St. Truiden 3:0, Westerlo - Lommel 1:2, Mechelen - Beerschot 2:0, Mouscron - Bruggy 0:4, Antverpy - Lierse 2:2, Charleroi - Mons 2:1, Beveren - La Louviére 0:3, Genk - Anderlecht 0:1

NIZOZEMSKO
Eindhoven porazil 2:1 Nijmegen a dál má v čele tabulky sedmibodový náskok.
Jeho pronásledovatelé alespoň potěšili své fanoušky. Ajax zvítězil na hřišti Zwolle 5:0, když po dvou brankách dali Švéd Zlatan Ibrahimovic a dvacetiletý nizozemský útočník Rafael van der Vaart, který hrál po zranění v lize poprvé od 7. prosince.

Podobnou kanonádu předvedli hráči Feyenoordu proti Excelsioru, který deklasovali 6:2. Dvakrát se trefili Thomas Buffel a Pierre van Hooijdonk.
Výsledky 25. kola: Excelsior Rotterdam - Feyenoord Rotterdam 2:6, Breda -
Doetinchem 1:0, Zwolle - Ajax Amsterdam 0:5, Tilburg - Enschede
1:2, Eindhoven - Nijmegen 2:1, Groningen - Roosendaal 1:0, Arnhem - Utrecht 1:4, Waalwijk - Heerenveen 3:0

18. Doetinchem      22 3 5 14 20:48 14

Útočník Celtiku Chris Sutton vítězí v souboji nad obráncem Rangers Lorenzem Amorusem. A i utkání celkově vyhrál Celtic.