Usain Bolt při svém debutu v dresu australského fotbalového týmu Central Coast...

Usain Bolt při svém debutu v dresu australského fotbalového týmu Central Coast Mariners. | foto: AP

Fotbalista Bolt se blýskl v Austrálii, v přípravě vstřelil dva góly

• 23
Balon za obranu dobíhá Usain Bolt, v souboji přetlačí soupeře a levačkou propálí gólmana. Co ještě donedávna mohlo působit jako sci-fi, se stalo realitou. Někdejší fenomenální atlet si připsal první dvě branky za fotbalové Central Coast Mariners a významně tak v přípravném utkání pomohl k vítězství 4:0. „Je to skvělý pocit,“ zářil.

Sprinterský šampion absolvoval zřejmě nejdůležitější utkání své nové, druhé kariéry. Vůbec poprvé nastoupil za Central Coast Mariners v základní sestavě. Pro mužstvo šlo o generálku na australskou ligu, která začíná 19. října. On coby testovaný hráč podstoupil obrovskou zkoušku.

„Tohle rozhodne, co se mnou klub zamýšlí. Takže to bude důležitý zápas,“ věděl Bolt, že se musí ukázat. Chtěl přesvědčit klub, že se ho vyplatí angažovat.

A povedlo se.

Bolt si dřív si zatrénoval s hvězdami Manchesteru United nebo Borussie Dortmund, zkoušeli ho v norském Stromsgodsetu i na jiné štaci v Jižní Africe u Mamelodi Sundowns FC. Až teď ale vstřelil své první góly mezi profesionály.

Hned dva.

Oba zaznamenal osminásobný zlatý olympijský medailista ve druhém poločase duelu s Macarthur South West United. Už před přestávkou měl slibnou šanci, hlavou ale těsně minul. Po změně stran mířil přesněji.

12.října 2018 v 11:58, příspěvek archivován: 12.října 2018 v 13:37

VIDEO: Here it is, @usainbolt, the footballer, scores his maiden Mariners goal. What a moment! Don't think limits! ?? #SWSvCCM #CCMFC ??@FOXFOOTBALL https://t.co/X7zrqmrYCZ

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Here it is, @usainbolt, the footballer, scores his maiden Mariners goal. What a moment! Don't think limits! ⚡️ #SWSvCCM #CCMFC @FOXFOOTBALL https://t.co/X7zrqmrYCZ

V pětapadesáté minutě doběhl oblouček za domácí defenzívu a levačkou propálil brankáře na bližší tyči. O čtvrt hodiny později se trefil poněkud snáz, po chybě soupeřova obránce s gólmanem zakončoval do prázdné sítě.

12.října 2018 v 12:08, příspěvek archivován: 12.října 2018 v 13:37

VIDEO: BOLT HAS HIS BRACE! ?? That's two goals tonight for @usainbolt!! What a moment in sport, don't think limits! #CCMFC ?? @FOXFOOTBALL https://t.co/0NeIH9i49V

BOLT HAS HIS BRACE! ⚡️ That's two goals tonight for @usainbolt!! What a moment in sport, don't think limits! #CCMFC @FOXFOOTBALL https://t.co/0NeIH9i49V

„Jsem rád, že jsem mohl nastoupit a ukázat světu, že se zlepšuji. Skórovat při debutu v základní sestavě je super. Jsem šťastný, že jsem u Mariners, udělám maximum, abych se dostal do týmu,“ prohlásil Bolt, který je v nejhorším klubu minulé ligové sezony na zkoušce a zatím nemá smlouvu.

Budoucnost v klubu by měl řešit s jeho vedením příští týden.

Mariners hrají první ostrý zápas 21. října proti Brisbane. Bude u toho i světový rekordman v běhu na 100 a 200 metrů?

Témata: Usain Bolt, Brisbane