Fotbalisté Realu Madrid slaví branku v duelu se Sevillou. | foto: AP

Real otočil duel se Sevillou a vede tabulku o čtyři body, druhé je Atlético

Fotbalisté Realu Madrid zvládli šlágr 15. kola španělské ligy proti Seville a po výhře 2:1 mají na prvním místě soutěže už čtyřbodový náskok. San Sebastian podlehl 0:1 Espaňolu, v lize prohrál po 13 zápasech a propadl se na třetí příčku. Na druhé místo se díky lepšímu skóre dostalo Atlético Madrid výhrou 4:1 v Cádizu.

Sevilla se mohla vítězstvím posunout na první místo a na stadionu San Bernabéu se brzy dostala po Mirově hlavičce do vedení. V 32. minutě ale srovnal Benzema, jenž má v aktuální sezoně na kontě 11 branek a sedm asistencí. V rámci pěti elitních evropských lig má lepší bilanci jen Muhammad Salah z Liverpoolu (11+8).

Nakonec se prosadil i druhý nejlepší střelec La Ligy Vinícius Júnior, jenž v 87. minutě rozhodl přesnou střelou zpoza vápna. Sevilla prohrála po šesti zápasech a ve vyrovnané tabulce zůstala čtvrtá.

Espaňol proti San Sebastianu potvrdil, že je silný především na svém hřišti, pouze Vallecano získalo doma v této sezoně více bodů. Jediný gól zápasu vstřelil v 77. minutě nekompromisní ránou Herrera. Nováček soutěže se posunul na deváté místo.

Atlético rozhodlo třemi brankami od 56. do 76. minuty, postupně se prosadili Lemar, Griezmann a střídající Correa. Obhájci titulu prodloužili ligovou neporazitelnost na sedm duelů.

Na pátém místě je Betis Sevilla, který otočil utkání s posledním Levante. Hattrickem se při výhře 3:1 blýskl útočník Juanmi.

Nedělní výsledky 15. kola: Betis Sevilla - Levante 3:1 (54., 63. a 82. Juanmi - 7. Mustafi), Espaňol Barcelona - San Sebastian 1:0 (77. Herrera), Cádiz - Atlético Madrid 1:4 (86. Lozano - 56. Lemar, 70. Griezmann, 76. Correa, 86. Cunha), Real Madrid - FC Sevilla 2:1 (32. Benzema, 87. Vinícius Júnior - 12. Mir).

Real Betis - Levante UD 3:1 (0:1)

Branky: 54. Juanmi, 63. Juanmi, 78. Juanmi - 7. Mustafi. Rozhodčí: Arias – Fernández, Jiménez. ŽK:40. V. Ruiz, 71. Fékir - 17. Vezo, 29. Martí, 67. Malsa. Diváci: 45 012.

Real Betis Rui Silva – Ruibal (76. González), Bartra, V. Ruiz, Moreno – G. Rodríguez, Guardado (C) – Canales, Fékir (90+1. D. Lainez), Juanmi (88. W. Carvalho) – José.

Levante UD Cárdenas – Son, Mustafi, Vezo, C. Clerc – E. Bardhi, Malsa, Campaña – De Frutos (63. Soldado), Martí, Morales (C).

Espanyol Barcelona - Real Sociedad San Sebastian 1:0 (0:0)

Branky: 77. Y. Herrera. Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Porras. ŽK:47. Aleix Vidal - 43. Sörloth.

Espanyol Barcelona Diego López (C) – Aleix Vidal (78. Miguelón), Sergi Gómez, Cabrera, Pedrosa – Puado (78. Wu), Y. Herrera, Bare (58. Morlanes), Darder – Embarba (58. Melamed), de Tomás (90. Loren).

Real Sociedad San Sebastian Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Rico – Portu (60. Barrenetxea), Zubimendi, Guevara (82. Navarro), Januzaj – Sörloth (60. Isak), Oyarzabal (C).

Cádiz CF - Atlético Madrid 1:4 (0:0)

Branky: 86. Oblak - 57. Lemar, 71. Griezmann, 77. Á. Correa, 87. Cunha. ŽK:83. Felipe.

Cádiz CF Ledesma – Carcelén, Harojan, Cala, A. Espino – Salvi (79. Chapela), Jönsson (84. Fali), Álex Fernández (85. Bastida), Perea (69. Negredo) – Sobrino, Lozano.

Atlético Madrid Oblak – Savić, J. Giménez (34. Felipe), Hermoso – Koke – M. Llorente, de Paul, Lemar (73. Á. Correa), Carrasco – Griezmann, L. Suárez (73. Cunha).

Real Madrid CF - Sevilla FC 2:1 (1:1)

Branky: 32. Benzema, 87. Vinícius Júnior - 12. Mir. Rozhodčí: J. Sánchez – R. Cabaňero, J. Gallego. ŽK:61. Kroos, 69. Carvajal, 90+2. Casemiro - 34. Acuňa, 55. G. Montiel, 84. Ocampos.

Real Madrid CF Courtois – Carvajal (90+4. L. Vázquez), Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić (73. Camavinga), Casemiro, Kroos – Asensio (73. Valverde), Benzema (C), Vinícius Júnior (90+2. Nacho Fernández).

Sevilla FC Bunú – G. Montiel (90. Munir), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán (82. Óscar Rodríguez), Fernando, Rakitić (C) (71. Delaney) – Ocampos (90. Idrissi), Mir, A. Gómez (81. Ó. Torres).