Cristiano Ronaldo a Karim Benzema slaví branku na hřišti Villarrealu. | foto: Reuters

Ronaldo se zařadil mezi legendy, Barcelona dál bez inkasovaného gólu

• 5
Po počátečním klopýtání se fotbalisté Realu Madrid rozjeli. Na hřišti Villarrealu vyhráli 2:0 a ve španělské lize si připsali třetí vítězství za sebou. Bez porážky zůstává Barcelona, která navíc ještě nedostala gól. Tentokrát deklasovala 6:0 Granadu.

Na výhře Realu Madrid se jedním gólem podílel Cristiano Ronaldo, jenž se stal se 187 trefami třetím nejlepším ligovým střelcem v klubové historii. Před ním jsou v klubových statistikách jen Raúl (228 gólů) a Di Stéfano (216).

Villarreal se sice pyšnil jen čtyřmi inkasovanými brankami v pěti zápasech, na rozjetý Real Madrid však nestačil.

Favorit o tříbodovém zisku rozhodl už v prvním poločase. Nejprve se povedenou střelou z dálky prosadil chorvatský reprezentant Modrič a oslavil svůj první ligový gól v sezoně.

Na střeleckou formu z posledních zápasů o chvíli později navázal Ronaldo, jenž využil přesného Benzemova pasu a trefil se podesáté v tomto ročníku španělské ligy.

Nejlepší fotbalista světa za loňský rok se nenechal rozptýlit ani akcí fanoušků Manchesteru United, kteří najali letadlo, jež během zápasu přeletělo nad stadionem Madrigal s transparentem vyzývajícím Ronalda k návratu na Old Trafford.

Už v první půli rozhodla o svém vítězství také Barcelona. Skóre zápasu s Granadou otevřel ve 26. minutě Neymar, jehož střelu obránce tečoval za záda gólmana Fernándeze.

V závěru poločasu pak nejprve Messiho centr hlavou zužitkoval Rakitič a vstřelil svůj druhý gól za Barcelonu. Na 3:0 stihl ještě před odchodem do šaten upravit znovu Neymar.

I v druhé půli byli domácí jasně lepším týmem a přidali další tři branky. V 62. minutě zvýšil na 4:0 Messi a připsal si 400. trefu v kariéře, o čtyři minuty později Neymar zkompletoval hattrick.

O konečném šestigólovém rozdílu ve skóre rozhodl ke konci utkání Messi. Barcelona ani v šestém kole neinkasovala.

V souboji dosud neporažených týmů Atlétika Madrid a Sevilly si lépe vedl úřadující mistr. V 19. minutě z první střely na branku v utkání skóroval Koke, na kterého v závěru poločasu navázal Ňíguez.

I druhé dějství bylo v režii domácích a v poslední desetiminutovce se svěřenci trenéra Simeoneho prosadili hned dvakrát. Raúl García s přehledem proměnil pokutový kop a Raúl Jiménez, jenž do Atlética před sezonou přišel z mexické Amériky, se poprvé trefil ve španělské lize.

Výsledky 6. kola: Villarreal - Real Madrid 0:2 (32. Modrič, 40. Ronaldo), FC Barcelona - Granada 6:0 (26., 45. a 66. Neymar, 62. a 82. Messi, 43. Rakitič), Elche - Vigo 0:1 (90. Nolito), Atlético Madrid - FC Sevilla 4:0 (19. Koke, 42. Ňíguez, 83. García z pen., 89. Jiménez), Bilbao - Eibar 0:0, Levante - Vallecano 0:2 (12. a 33. Léo Baptistao), Getafe - Málaga 1:0 (25. Míchel), La Coruňa - Almería 0:1 (90.+2 Méndez), San Sebastian - Valencie 1:1 (36. Canales - 15. Gil), Córdoba - Espaňol Barcelona 0:0.