Souboj Ujfalušiho s Nedvědem skončil smírně

• 4
Řím - Tři čeští fotbalisté se přestavili ve šlágru italské ligy. Souboj domácí Fiorentiny, za níž nastoupil Tomáš Ujfaluši, a Juventusu s Pavlem Nedvědem a Zdeňkem Grygerou skončil nerozhodně 1:1. Vedení v tabulce soutěže si upevnil Inter Milán. Konkurenční AC Milán nastřílel Laziu Řím pět gólů.

Fotbalisté Interu Milán vyhráli nad Neapolí 2:1 a upevnili si tak vedení v nejvyšší domácí soutěži. O vítězství prvoligového lídra rozhodl dvěma góly v prvním poločase dvaatřicetiletý argentinský útočník Julio Cruz. Hostujícímu celku se podařilo pět minut před koncem pouze snížit.

Hostující Juventus se dostal do vedení již ve 23. minutě, když se z hranice pokutového území trefil přesně k tyči Iaquinta. O dva body připravil "Starou dámu" až v úplném závěru faul Legrottaglieho na střídajícího Vieriho a rumunský útočník Mutu se z pokutového kopu skóroval.

Juventus i tak udržel druhé místo s jednobodovým náskokem před Fiorentinou, bodově se ale Nedvědovi a spol. vyrovnal po sedmém kole AS Řím. Tým z metropole zvítězil na hřišti Parmy hladce 3:0, dvě branky vstřelil kanonýr
Francesco Totti, jednu přidal Mancini.

Palermu se přihodilo v lize totéž co ve čtvrtek v duelu Poháru UEFA s Mladou Boleslaví a znovu za stavu 0:0 inkasovalo v nastavení. Na rozdíl od pohárového klání, ze kterého nakonec odešel po penaltách poražen, ale stihl sicilský celek ještě vyrovnat.

Bez českých reprezentantů Tomáše Zápotočného a Tomáše Sivoka fotbalisté Udine v uhráli bezbrankovou remízu na hřišti Atalanty Bergamo. Ve vyrovnaném utkání měli blíže k zisku tří bodů domácí, ovšem Zampagna deset minut před koncem poslal pokutový kop jen do břevna.

Na branku si tak museli hráči AC počkat o minutu déle - v 15. minutě se střelou ze 30 metrů trefil Ambrosini. Lazio sice o sedm minut později vyrovnalo, ale Kaká vrátil hostům vedení, když v 32. minutě proměnil penaltu opět nařízenou po faulu Muslery na Gilardina.

AC Milán nakonec porazil Lazio vysoko 5:1, když Kaká přidal po přestávce druhou trefu v utkání a další dvě branky přidal Gilardino.

Výsledky 7. kola: Bergamo - Udine 0:0, Inter Milán - Neapol 2:1 (20. a 36. Cruz - 85. Sosa), Siena - Empoli 3:0 (65. Maccarone z pen., 79. Locatelli, 82. Galloppa), Fiorentina - Juventus Turín 1:1 (89. Mutu z pen. - 23. Iaquinta), FC Janov - Cagliari 2:0 (62. Di Vaio, 58. Borriello), Catania - Livorno 1:0 (20. Sardo), Palermo - Reggina 1:1 (90.+4 Amauri - 90.+2 Amoruso), Parma - AS Řím 0:3 (2. a 82. Totti, 21. Mancini), FC Turín - Sampdoria 1:0 (88. Corini), Lazio Řím - AC Milán 1:5 (22. Mauri - 32. a 51. z pen. Kaká, 70. a 78. Gilardino, 15. Ambrosini)