Slovan Bratislava rozstřílel Košice

Bratislava - Pro krutý debakl si přijely Košice na Tehelné pole. Vedoucí tým slovenské ligy Slovan Bratislava po celkem vyrovnané první půli skóroval ve druhém poločase pětkrát a Košice ze slovenské metropole odjely se sedmigólovým přídělem. Přitom to byli hosté, kteří šli po devatenácti minutách do vedení. V utkání se představili i dva čeští fotbalisté. Bratislavský Benjamin Vomáčka a gólman Košic Jiří Kobr však budou na zápas vzpomínat s odlišnými pocity. Obhájce titulu Žilina doma podlehl Trnavě 0:1.

Bývalý brankář Viktorie Žižkov Jiří Kobr pustil za svá záda sedm gólů. Jeden z nich nesl český podpis, autorem třetí trefy v Košické síti byl jeho krajan Benjamin Vomáčka. O dalších šest gólů se podělilo pět hráčů, jen Vittek skóroval dvakrát.

Košice však Slovanu cestu za výrazným vítězstvím usnadnily. Bývalý hráč Sparty a Žižkova nyní ve službách Košic Miroslav Sovič se nechal vyloučit, červenou kartu viděl i jeho spoluhráč Loj.

Výsledky - 15. kolo:
Slovan Bratislava - Košice 7:2
(42. a 68. z pen. Vittek, 37. Dzúrik, 54. Vomáčka, 71. V. Bednár, 75. Obžera, 84. Pecko - 20. Juhás, 46. Lazúr), Trenčín - Inter Bratislava 2:1 (57. z pen. Fabuš, 61. Miklas - 38. Paulík), Ružomberok - Dubnica nad Váhom 2:0 (34. Žofčák, 82. Zošák), Púchov - Petržalka 1:2 (75. Škripec - 55. Šoltis, 82. Medveď), Žilina - Trnava 0:1 (55. Kriss)

1. Slovan Bratislava            15 10 2 3 29:13 32
2. Trnava                            15 7 6 2 22:15 27
3. Žilina                              15 8 2 5 26:13 26
4. Púchov                           15 6 3 6 20:21 21
5. Petržalka                       15 5 5 5 18:19 20
6. Inter Bratislava              15 6 2 7 22:26 20
7. 1. FC Košice                   15 4 6 5 20:26 18
8. Dubnica                         15 5 2 8 14:20 17