Real zachraňoval doma aspoň remízu

• 2
Madrid - Boj o druhé místo, ze kterého se jde přímo do fotbalové Ligy mistrů, zůstává ve Španělsku otevřený. Zaváhání třetí Valencie, která doma jen remizovala s Atlétikem, nedokázal využít Real Madrid. S Villarealem rovněž pouze remizoval, a to ještě mohl děkovat Baptistovi, že dvě minuty před koncem aspoň vyrovnal na 3:3.

Poprvé jako jistí mistři nastoupili fotbalisté Barcelony před domácím publikem a v městském derby porazili Espaňol 2:0. Na Nou Camp se přišlo pobavit 88 tisíc fanoušků a prvním gólem je potěšil hostující Jarque, který poslal míč do vlastní sítě. Vítězství 2:0 pečetil sedmnáctou trefou v sezoně Brazilec Ronaldinho.

Po utkání kapitán Puyol převzal z rukou svazového šéfa Villara mistrovský pohár, s nímž se tým v neděli vydá na oslavnou jízdu městem.

Francouzský míčový kouzelník Zinédine Zidane se rozloučil se stadionem Santiaga Bernabeua gólem, díky němuž Real Madrid vybojoval remízu 3:3 s Villarrealem. "Bílý balet" tak získal bod náskoku v tabulce na Valencii a před posledním kolem má blízko k přímému postupu do Ligy mistrů.

Třiatřicetiletému záložníkovi, jenž po mistrovství světa v Německu ukončí kariéru, připravili fanoušci Realu velkolepou rozlučku, která introvertního Francouze před začátkem zápasu přivedla do rozpaků. Tisícům příznivců, kteří ho zdravili skandovaným potleskem i plakáty s jeho číslem 5, se Zidane odměnil v 67. minutě gólem hlavou po Beckhamově centru. Dvakrát se trefil Brazilec Baptista, za semifinalisty Ligy mistrů zaznamenal dva zásahy uruguayský střelec Forlán.

Valencie v utkání s Atlétikem Madrid neudržela vedení, které jí zajistil po 11 minutách David Villa. Španělský útočník proměnil penaltu, kterou zavinil jeho sražením brankář Leo Franco. Už o devět minut později ale argentinský kanonýr Maxi svým 20. gólem v sezoně vyrovnal.

Pamplona si zkomplikovala zisk vysněného čtvrtého místa, jež znamená postup do předkola Ligy mistrů. Fotbalisté Osasuny prohráli 1:2 na hřišti Santanderu a pátá Sevilla na ně ztrácí tři body. Finalisté Poháru UEFA navíc mají zápas k dobru.

Sevilla podpořila svou šanci na umístění mezi elitním kvartetem vítězstvím nad Málagou. Prvním gólem v sezoně to zařídil brazilský záložník Renato a těsně před koncem vedení pojistil útočník Sales.

Generálka na středeční finále Poháru UEFA tak Seville vyšla, španělskou ligu ještě završí zápasy s nejtěžšími možnými soupeři - Realem a Barcelonou.

Výsledky - 37. kolo:
Barcelona - Espaňol Barcelona 2:0
(20. vlastní Jarque, 51. Ronaldinho), Málaga - FC Sevilla 0:2 (18. Renato, 90. Sales), Valencie - Atlético Madrid 1:1 (11. Villa z pen. - 20. Maxi), Betis Sevilla - Mallorca 2:1 (22. vlastní Pereyra, 35. Robert - 59. Yordi), Zaragoza - Alavés 3:0 (57. Milito, 69. Savio z pen., 75. Oscar), San Sebastian - Vigo 2:2 (7. Prieto z pen., 38. Skoubo - 45. z pen. a 56. Baiano), Getafe - Cádiz 3:1 (69. Pulido, 77. Pachon, 89. Riki - 21. Lobos), Santander - Pamplona 2:1 (80. Alfaro, 87. Antonito - 55. Miloševič), Real Madrid - Villarreal 3:3 (23. a 88. Baptista, 67. Zidane - 39. a 86. z pen. Forlán, 31. vlastní Mejia), La Coruňa - Bilbao 1:2 (12. Arizmendi - 69. Casas, 86. Orbaiz z pen.).