Fotbalisté Arsenalu se radují z gólu Gabriela Martinelliho (vlevo) v utkání...

Fotbalisté Arsenalu se radují z gólu Gabriela Martinelliho (vlevo) v utkání proti Liverpoolu. | foto: AP

Liverpool prohrál na Arsenalu, selhala i Chelsea. United smetli West Ham

• 10
Fotbalisté Liverpoolu podlehli na hřišti Arsenalu 1:3 a mohou v Premier League přijít o první místo. Manchester City má sice ztrátu pěti bodů, ale taky dvě utkání k dobru. Ještě před šlágrem 23. kola vyhrál Manchester United nad West Hamem 3:0. V základní sestavě poraženého týmu nastoupili čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček. Chelsea po 45 letech doma podlehla Wolverhamptonu, o vítězství hostů 4:2 se hattrickem zasloužil Matheus Cunha.

Arsenal se prosadil jako první ve 14. minutě po trefě Saky. Na konci první půle Liverpool srovnal díky vlastnímu gólu Gabriela. V 67. minutě vystřelil cenné vítězství Martinelli, který po nedorozumění mezi gólmanem Beckerem a stoperem Van Dijkem zakončil do odkryté branky. V 88. minutě hosté dohrávali v oslabení po vyloučení Konatého, pojistku přidal v nastavení střídající Trossard.

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa, který po sezoně na lavičce Liverpoolu skončí, prohráli teprve podruhé v ligové sezoně a po 15 kolech. Arsenal díky třetí ligové výhře po sobě zdramatizoval boj o titul, z druhého místa ztrácí na Liverpool jen dva body.

Manchester United proti West Hamu poslal do vedení ve 23. minutě útočník Höjlund. Dánský reprezentant stylově oslavil dnešní 21. narozeniny. V Premier League skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě, do něhož nastoupil, což se mu povedlo jako nejmladšímu hráči v klubové historii.

Newcastle v divokém zápase remizoval s Lutonem, Everton zachránil bod

United si pojistili plný bodový zisk krátce po změně stran zásluhou Garnacha. Devatenáctiletý Argentinec v 84. minutě stanovil konečný výsledek. Svěřenci trenéra Ten Haga se posunuli před dnešního soupeře na šesté místo, West Ham nevyhrál šestý soutěžní duel v řadě.

Chelsea se proti Wolves dostala do vedení v 19. minutě díky Palmerovi, o tři minuty později ale Cunha vyrovnávací trefou otevřel na Stamford Bridge svůj střelecký účet. V závěru úvodního dějství si domácí obránce Disasi dal vlastní gól, po hodině hry zvýšil Cunha na 3:1 a hattrick završil v 82. minutě z penalty. Čtyřiadvacetiletý Brazilec se stal teprve čtvrtým hráčem v Premier League, jenž na stadionu Chelsea zažil v roli soupeře třígólový zápas. Stoper „Blues“ Silva už pouze zkorigoval skóre.

Londýnský tým prohrál druhé kolo za sebou a znovu při tom inkasoval čtyři branky, minule podlehl na hřišti vedoucího Liverpoolu 1:4. Současně přenechal Wolverhamptonu desáté místo. Chelsea pod vedením trenéra Pochettina podruhé v ligové sezoně inkasovala ve dvou zápasech po sobě čtyři góly, před jeho loňským příchodem se jí to naposledy stalo v prosinci 1989.

Bournemouth remizoval s Nottinghamem Forest 1:1. Domácí vedli od páté minuty díky Kluivertovi, na konci prvního poločasu vyrovnal Hudson-Odoi. Bournemouth dohrával závěr zápasu bez vyloučeného Billinga.

Arsenal FC - Liverpool FC 3:1 (1:1)

Branky: 14. Saka, 67. Martinelli, 90+2. Trossard - 45+3. Magalhães. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.. ŽK:31. B. White, 57. Magalhães, 69. Kiwior, 90+1. Saliba, 90+4. Rice, 90+5. Havertz - 25. Gomez, 55. Konaté, 90. Núñez. ČK:88. Konaté. Diváci: 60 374.

Arsenal FC Raya – Zinčenko (46. Kiwior), Magalhães, Saliba, B. White – Jorginho, Rice, Ødegaard (C) – Martinelli (74. Trossard), Havertz, Saka (79. R. Nelson).

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold (58. Robertson), Konaté, van Dijk (C), Gomez (85. Alcântara) – Gravenberch (58. Elliott), Mac Allister, Jones – Jota, Gakpo (58. Núñez), Díaz.

Přejít na on-line reportáž

Manchester United - West Ham 3:0 (1:0)

Branky: 24. Højlund, 49. Garnacho, 84. Garnacho. Rozhodčí: Madley – West, Hopton. ŽK:37. Rashford.

Manchester United An. Onana – Dalot, Maguire, L. Martínez (71. Varane), Shaw (88. Lindelöf) – Mainoo (64. McTominay), Casemiro – Garnacho, Fernandes, Rashford – Højlund (88. Antony).

West Ham Aréola (46. Fabiański) – Coufal (72. Cornet), Zouma, Akird, Palmieri – E. Álvarez, Souček (72. K. Phillips) – Be. Johnson, Ward-Prowse, Kudus – Bowen.

Chelsea FC - Wolverhampton 2:4 (1:2)

Branky: 19. Palmer, 86. T. Silva - 22. Cunha, 43. Disasi, 63. Cunha, 82. Cunha. Rozhodčí: Robinson – Betts, Howson. ŽK:31. Gusto, 57. Caicedo, 78. Chilwell - 38. Semedo, 41. P. Neto. Diváci: 39 628.

Chelsea FC Petrović – Gusto (81. Gilchrist), T. Silva, Disasi, Chilwell (C) (81. Badiashile) – Caicedo (63. N. Jackson), Fernández – Nkunku (72. Chukwuemeka), Gallagher, Sterling (72. Mudryk) – Palmer.

Wolverhampton Sá – Kilman (C), Dawson, T. Gomes – Semedo, Lemina, J. Gomes (90. Doherty), Aït-Nouri (87. H. Bueno) – Sarabia (72. Bellegarde), Cunha – P. Neto (72. Doyle).

Bournemouth - Nottingham 1:1 (1:1)

Branky: 5. Kluivert - 45. Hudson-Odoi. Rozhodčí: Welchová – Bennett, Robathan. ŽK:23. Senesi, 35. Kluivert, 85. N. Neto - 55. Omobamidele, 62. Espírito Santo (trenér), 73. Yates. ČK:84. Billing. Diváci: 11 226.

Bournemouth Neto /C/ – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kelly (83. Kerkez) – Cook, Christie (56. Scott) – Semenyo (46. Tavernier), Kluivert (56. Billing), Sinisterra (71. Ouattara) – Solanke.

Nottingham Sels – Williams (78. Montiel), Omobamidele, Murillo, Tavares – Yates /C/, Domínguez (72. Oliveira) – Elanga (78. Reyna), Gibbs-White, Hudson-Odoi (90. Ribeiro) – Awoniyi.