Inter Milán - Juventus Turín: domácí Zlatan Ibrahimovic (vpravo) a Nicola Legrottaglie. | foto: Reuters

Neapol i Lazio doma jen remizovaly, Inter ve šlágru zdolal Juventus

• 5
Fotbalisté Interu Milán na domácím stadionu porazili ve šlágru 13. kola nejvyšší italské soutěže Juventus Turín 1:0, o těsné výhře rozhodl ve druhém poločase Muntari. Fotbalisté Neapole a Lazia shodně ztratili dva body.

Neapol doma remizovala s Cagliari 2:2, když o výhru přišla v poslední minutě. Lazio dotáhlo vedení FC Janova deset minut před koncem.

Neapol, která patří k největším překvapením sezony, proti Cagliari dvakrát vedla. Již v 9. minutě zaznamenal svůj šestý gól sezony slovenský záložník Marek Hamšík a šest minut před koncem vrátil Neapoli vedení argentinský útočník Lavezzi. Jenže v nastavení domácí neubránili Contiho, který zařídil překvapivou remízu.

Lazio, v jehož sestavě nechyběl český stoper David Rozehnal, naopak muselo dotahovat náskok soupeře. Dvacet minut před koncem totiž Argentinec Milito potvrdil pověst kanonýra a poslal Janov do vedení. V 80. minutě však Dabo srovnal a zajistil Laziu alespoň bod a udržení pátého místa.

Druhou výhru za sebou vybojovali hráči AS Řím, když v souboji soupeřů ze dna tabulky porazili Lecce 3:0. Posunuli se tak již na patnácté místo s tříbodovým náskokem na sestupové příčky. Navíc mají zápas k dobru.

Dvě proměněné penalty v závěrečných sedmi minutách zajistily výhru Sieně, za kterou odehrál celé utkání český záložník Lukáš Jarolím.

Muntari z Interu Milán  v 71. minutě po střele Zlatana Ibrahimovice doklepl do sítě míč za zaskočenou obranou sám před brankářem Manningerem. Situace připomínala ofsajd, ale opakovaný záběr prokázal, že bylo vše v pořádku.

Prohře nezabránili ani čeští fotbalisté Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera, kteří odehráli v dresu "Staré dámy" celé utkání.

Fiorentina zvítězila na svém hřišti nad celkem Udine 4:2. Hosté byli v první půli lepším týmem a svou převahu gólově vyjádřili ve 29. minutě, kdy se trefil útočník Floro Flores.

Domácí ale nastoupili do druhého poločasu jako vyměnění a rumunský útočník Mutu, který se vrátil do sestavy po zranění, z penalty vyrovnal. Pak se dvakrát trefil záložník Montolivo, jenž zaznamenal první dvě branky v sezoně a otočil vývoj utkání.

Čtvrtou trefu přidal po krásné přihrávce Mutua snadno kanonýr Gilardino, který je s devíti góly druhý v tabulce střelců o jeden za Diegem Militem z Janova. Na 4:2 upravil z pokutového kopu kapitán Udine Di Natale.

Ztratil AC Milán, který remizoval 2:2 s FC Turín. Milán stejně jako v předchozích zápasech měl pomalejší vstup do zápasu a musel otáčet skóre, neboť Turín se ujal vedení po trefě Stelloneho.

Již  za tři minuty bylo vyrovnáno po zásahu Pata. Do kabin již šli radostněji hráči Milána poté, co dal Ronaldinho svůj sedmý gól v sezoně.

Po změně stran však Milán žádný gól nepřidal a Turín vyrovnal na konečných 2:2 díky pokutovému kopu Rosiny. Za AC hrál celé utkání český reprezentant Marek Jankulovski.

Výsledky - 13. kolo: Fiorentina - Udine 4:2 (63. a 78. Montolivo, 51. Mutu z pen., 79. Gilardino - 29. Floro Flores, 83. Di Natale z pen.), Inter Milán - Juventus 1:0 (72. Muntari), Boloňa - Palermo 1:1 (20. Di Vaio - 90.+1 Succi), Chievo - Siena 0:2 (83. Galloppa z pen., 88. Maccarone z pen.), Lazio Řím - FC Janov 1:1 (80. Dabo - 69. Milito), Lecce - AS Řím 0:3 (10. Vučinič, 38. Juan, 48. Totti), Neapol - Cagliari 2:2 (9. Hamšík, 84. Lavezzi - 55. Rodríguez, 90.+5 Conti), Reggina - Bergamo 3:1 (21. a 79. Corradi, 9. Cozza - 90.+4 Doni), Sampdoria Janov - Catania 3:0 (62. a 90.+2 Cassano, 6. Bellucci), FC Turín - AC Milán 2:2 (25. Stellone, 78. Rosina z pen. - 28. Pato, 34. Ronaldinho).