Meduna dal dva góly, pak byl ale vyloučen

• 1
Istanbul - Český útočník Michal Meduna pomohl dvěma góly k výhře fotbalistů Manisasporu nad Malatyasporem 4:3 v turecké lize a potvrdil pozici nejlepšího střelce týmu. Někdejší hráč Sparty po hodině hry zvýšil už na 4:1, zápas ale po červené kartě z 88. minuty nedohrál.

Marek Heinz se dnes na rozdíl od víkendového utkání neprosadil a byl ze základní sestavy Galatasaraye střídán v poločase.

Fenerbahce rozstřílelo Diyarbakirspor na jeho hřišti 4:0 a dál vedou tabulku před
Galatasarayem díky lepšímu skóre. Oba istanbulské týmy mají 65 bodů. Všechny branky Fenerbahce daly zahraniční posily: dvakrát se trefil Brazilec Marcio, jednou skóroval jeho krajan Luciano a gól si připsal i Ghaňan Appiah.

Fotbalisté Trabzonsporu zaskočili Konyaspor gólem už ve druhé minutě, ale z vítězství se nakonec radoval soupeř. Po hodině hry vyrovnal Hacioglu a šest minut nato Seven rozhodl o výhře hostů. Trabzonspor tak má na šestém místě jen dvoubodový náskok právě před Konyasporem.

Ani v dresu Besiktase se jiný český reprezentant Tomáš Jun mezi střelce nezapsal a jeho tým remizoval 1:1 v Denizli.

Výsledky - 19. kolo
Genclerbirligi - Ankaraspor 2:1, Manisaspor - Malatyaspor 4:3, Samsunspor - Rizespor 0:0, Sivasspor - Gaziantepspor 0:0, Denizlispor - Besiktas 1:1, Galatasaray - Ankaragücü 2:0, Erciyesspor - Kayserispor 0:0, Trabzonspor - Konyaspor 1:2, Diyarbakirspor - Fenerbahce 0:4.

SLOVENSKO

Fotbalisté Ružomberku dnes zvítězili v prvním semifinálovém utkání Slovenského poháru nad úřadujícím ligovým mistrem Artmedií Bratislava 2:0. První gól domácího celku vstřelil Dvorník, v závěru přidal druhou branku Jendrišek. Odveta se hraje 11. dubna.  V úterním semifinálovém utkání vyhrála Trnava v Nitře 3:1.

Výsledek - semifinále, 1. zápas:
Ružomberok - Artmedia Bratislava 2:0 (1:0)
29. Dvorník, 88. Jendrišek.

RAKOUSKO

Český fotbalista Radek Bejbl nedohrál dnešní utkání 27. kola rakouské ligy a jeho tým Rapid Vídeň doma nečekaně prohrál 0:1 s poslední Admirou Mödling. Bývalý slávistický záložník byl v 69. minutě za faul bez předchozího napomenutí vyloučen a jedenáct minut nato vstřelili hosté jediný gól zápasu.

Dohrávka 25. kola: Ried - GAK Štýrský Hradec 2:1
Dohrávka 27. kola: Rapid Vídeň - Admira Mödling 0:1