Lyon zvítězil, jeden gól dal útočník Baroš

• 13
Paříž - Český fotbalový útočník Milan Baroš se na úvod nového ročníku francouzské ligy střelecky prosadil. Jedním gólem se podílel na vítězství šestinásobného mistra Lyonu nad Auxerre 2:0. Fotbalisté Monaka zahájili nový ročník remízou se St. Etienne 1:1.

Baroš se trefil v 32. minutě, když Jérémy Toulalan využil chyby obrany Auxerre, přihrál českému útočníkovi a ten se tváří v tvář brankáři skóroval.

Druhý gól Lyonu přidal v 69. minutě Karim Benzema. Pro Baroše, kterého v 73. minutě vystřídal Brazilec Juninho Pernambucano, to byl pátý gól v Lyonu, kam přestoupil začátkem roku z anglické Aston Villy.

Fotbalisté Monaka zahájili nový ročník francouzské ligy remízou se St. Etienne 1:1. Za domácí nastoupil v základní sestavě český záložník Jaroslav Plašil, útočník Jan Koller jen střídal. Marek Heinz zůstal v týmu St. Etienne mezi náhradníky.

Monako neudrželo vedení nad St. Etienne, na Piquionnův gól ze závěru úvodního poločasu po rohu Plašila odpověděl záhy po změně stran hostující Feindouno z penalty. Plašil odehrál 68 minut, jeho spoluhráč Jan Koller přišel na trávník v 57. minutě.

Střeleckou hvězdou úvodního kola byl útočník Johan Audel, který hattrickem zajistil výhru Valenciennes 3:1 nad Toulouse.

Vicemistři z Marseille zahájili nový ligový ročník bezbrankovou remízou na stadionu nováčka ze Štrasburku. Ambiciózní tým, který by podle odborníků mohl zastavit tažení Lyonu za sedmým titulem, tak ztratil hned na úvod dva body.

Favorizovaní hosté nedokázali soupeře přehrát, neproměnili ani největší šanci zápasu.

Dalekonosnou střelu nizozemské posily Boudewijna Zendena, který v létě přestoupil z Liverpoolu a patřil k nejlepším hráčům duelu, zlikvidoval domácí brankář Stephane Cassard.

Výsledky 1. kola:
Bordeaux - Lens 1:0
(30. Bellion), Caen - Nice 1:0 (81. Compan), Lille - Lorient 0:0, Monako - St. Etienne 1:1 (44. Piquionne - 47. Feindouno z pen.), Paris St. Germain - Sochaux 0:0, Rennes - Nancy 0:2 (37. Fortune, 41. Hadži), Štrasburk - Marseille 0:0, Valenciennes - Toulouse 3:1 (3., 28. a 54. Audel - 8. Dieuze), Lyon - Auxerre 2:0 (32. Baroš, 69. Benzema), Le Mans - Mety 1:0 (27. Baša).