Juventus italské lize kraluje dál

Řím - Fotbalisté mistrovského Juventusu dál zůstávají v čele tabulky italské nejvyšší soutěže. Pomohlo jim k tomu jednoznačné domácí vítězství nad Livornem v poměru 3:0. Druhý tým ligy AC Milán v jedenáctém kole rozstřílel 5:1 Udine. Oba velkokluby pak pronásleduje Fiorentina, která zvítězila 2:0 v Ascoli.

Hráči Juventusu se v duelu s Livornem dlouho nemohli prosadit a po prvním poločasu to vypadalo, že po porážce od AC Milán z minulého kola jen tak na vítěznou sérii nenaváží.

Ale po přestávce Juventus i s Pavlem Nedvědem v sestavě přidal a odměnou mu byly po hodině hry dva góly během dvou minut zásluhou Švéda Ibrahimoviče a francouzského útočníka Trezegueta. V závěru zápasu pečetil výsledek střídající Del Piero.

Zato milánský rival AC rozhodl zápas s Udine už během prvního poločasu. Nejprve se trefil Gilardino po nahrávce kolegy z útoku Inzaghiho a do přestávky přidali branky ještě Seedorf a Pirlo.

Ve druhém poločase nejprve zvýšil na 4:0 znovu Gillardino, pak sice snížil Iaquinta z penalty, ale poslední slovo patřilo znovu AC Milán, za který přidal další branku Brazilec Kaká. V 65. minutě se na hřiště dostal i Marek Jankulovski, který střídal Nizozemce Seedorfa.

S tříbodovou ztráou za AC se stále drží Fiorentina, jíž k výhře v Ascoli nasměroval český reprezentant Tomáš Ujfaluši. Svoji premiérovou trefu předvedl hned v první minutě zápasu, výhru pčetil za hodinu Toni.

Inter Milán v nezáživném zápase pouze remizoval na Olympijském stadionu v Římě s místním Laziem 0:0.

Výsledky 11. kola: Empoli - Reggina 3:0 (7. Busce, 67. Tavano, 90. Vannucchi), Lazio Řím - Inter Milán 0:0, AC Milán - Udine 5:1 (25. a 53. Gilardino, 37. Seedorf, 45. Pirlo, 77. Kaká - 60. Iaquinta z pen.), Ascoli - Fiorentina 0:2 (1. Ujfaluši, 62. Toni), Cagliari - Treviso 0:0, Juventus - Livorno 3:0 (50. Ibrahimovic, 60. Trezeguet, 90. Del Piero), Messina - AS Řím 0:2 (34. Mexes, 81. Totti), Parma - Lecce 2:0 (31. Marchionni, 50. Morfeo), Siena - Chievo 0:1 (10. Pellisier), Palermo - Sampdoria Janov 0:2 (32. Gasbarroni, 73. Bonazzoli).