Alberto Paloschi (AC Milán)

Alberto Paloschi (AC Milán) - Osmnáctiletý Alberto Paloschi vstřelil Sieně gól a vybojoval tak AC Milán tři body. | foto: Alessandro Garofalo, Reuters

Jankulovski se vrátil a hned slavil vítězství

• 1
Řím - Fotbalisté Interu Milán dál vládnou pevnou rukou italské lize. Ve 22. kole vyhráli na hřišti Catanie 2:0 a v tabulce vedou o osm bodů před AS Řím. První zápas od říjnové operace menisku odehrál v dresu AC Milán Marek Jankulovski. Byl tak u vítězství 1:0 nad Sienou. Čtvrtá Fiorentina sice dvakrát vedla nad Bergamem, ale nakonec má jen bod za remízu 2:2.

O ztrátu Fiorentiny se postaral především útočník Bergama Zlatan Muslimovič, který vstřelil dva góly. Český obránce Tomáš Ujfaluši odehrál v dresu Fiorentiny celé utkání.

O vítězství AC Milán se zasloužil čerstvě osmnáctiletý Alberto Paloschi, který v 62. minutě vstřelil jediný gól zápasu.

Za Sienu odehrál 73 minut český záložník Lukáš Jarolím.

V sobotním večerním utkání potvrdili roli favorita hráči AS Řím a výhrou 2:0
nad Regginou si upevnili druhé místo v tabulce. Branky vstřelili Panucci a Mancini.

Sedmdesát pět minut strávil na trávníku stoper David Rozehnal z Lazia Řím. Reprezentační obránce absolvoval proti Empoli první start v základní sestavě od příchodu z Newcastlu na konci ledna, v dobrém na něj ale vzpomínat nebude. Jeho tým po sedmi minutách inkasoval, o jedinou branku zápasu se postaral Vanucchi.

Rozehnal viděl ve 28. minutě žlutou kartu a patnáct minut před koncem jej nahradil Baronio.

O poznání lépe se vedlo Pavlu Nedvědovi z Juventusu Turín, který vyhrál 2:1 v Udine.

Nedvědův tým také prohrával už od 6. minuty a dlouho se nemohl střelecky prosadit, nakonec ale brankami Camoranesiho a Iaquinty utkání zvrátil. Zdeněk Grygera strávil celé utkání mezi náhradníky Juventusu, domácího Tomáše Zápotočného stihl stejný osud.

Osmibodový náskok v čele tabulky nadále drží neporažený Inter Milán, který
podle očekávání zdolal Catanii. Výhru 2:0 zařídili zásahy v rozmezí tří
minut druhé půle defenzivní záložník Cambiasso a střídající útočník Suazo.

Výsledky - 22. kolo:
Bergamo - Fiorentina 2:2
(30. a 90. Muslimovič - 29. Pazzini, 60. Semioli), AS Řím - Reggina 2:0 (21. Panucci, 77. A. Mancini), AC Milán - Siena 1:0 (62. Paloschi), Cagliari - Parma 1:1 (34. Jeda - 35. Reginaldo), Empoli - Lazio Řím 1:0 (7. Vanucchi), FC Turín - Palermo 3:1 (59. Diana, 70. a 81. Di Michele - 36. Amauri), Livorno - FC Janov 1:1 (15. Tavano - 82. Di Vaio), Sampdoria Janov - Neapol 2:0 (76. Delvecchio, 82. Franceschini), Udine - Juventus Turín 1:2 (6. Dossena - 60. Camoranesi, 76. Iaquinta), Catania - Inter Milán 0:2 (64. Cambiasso, 67. Suazo).