Neapolský útočník Victor Osimhen se prosazuje proti Atalantě.

Neapolský útočník Victor Osimhen se prosazuje proti Atalantě. | foto: Reuters

Neapol po obratu v Bergamu zvyšuje náskok, AC Milán ji díky Giroudovi stíhá

• 0
Fotbalisté AC Milán díky gólu Oliviera Girouda z 89. minuty porazili 2:1 Spezii a na druhém místě tabulky italské Serie A, z něhož sesadili Atalantu, ztrácejí na vedoucí Neapol šest bodů. Ta o pár hodin dříve porazila po právě Bergamo 2:1.

Bergamo sice poslal do vedení Lookman, ale hosté ještě v prvním poločase skóre otočili. Ve 22. minutě srovnal šestým zásahem v posledních čtyřech zápasech Osimhen a druhou branku přidal v 35. minutě Elmans.

Neapol vyhrála jedenácté ligové utkání v sezoně a v Serii A jako jediná ještě neprohrála. Bergamo navíc po druhé domácí porážce za sebou přišlo o druhé místo a na vedoucí celek ztrácí osm bodů.

Na druhém místě Atalantu nahradilo AC Milán, o jehož výhře rozhodl v 89. minutě Giroud. Za svlečení dresu poté sice dostal červenou kartu, ale Spezia krátkou početní výhodu nevyužila.

O úvodní gól se postaral Hernandez, ze hosty po přestávce srovnal Daniel Maldini. Mladší syn bývalého kapitána Rossoneri Paola Mladiniho ve Spezii hostuje právě z AC Milán, mezi jehož legendy patří i jeho dědeček Cesare.

Na první vítězství jako poslední v Serii A stále čeká Cremonese. Lombardský celek remizoval 2:2 na hřišti Salernitany, když alespoň bod hostům zajistil Ciofani dorážkou z opakované penalty minutu před koncem.

Sobotní výsledky 13. kola: Empoli - Sassuolo 1:0 (64. Baldanzi), Salernitana - Cremonese 2:2 (3. Piatek, 38. Coulibaly - 12. Okereke, 89. Ciofani), Atalanta Bergamo - Neapol 1:2 (19. Lookman - 22. Osimhen, 35. Elmas), AC Milán - Spezia 2:1 (21. Hernandez, 89. Giroud - 59. Maldini).

20.Hellas Verona1212911:245

Empoli FC - US Sassuolo Calcio 1:0 (0:0)

Branky: 64. Baldanzi. Rozhodčí: Ermanno Feliciani. ŽK:27. Marin, 55. Fazzini.

Empoli FC Vicario – Ebuehi, Ismajli, Luperto, Parisi – Fazzini (56. Akpa-Akpro), Marin, Bandinelli (C) (78. Haas) – Baldanzi (78. Bajrami) – Satriano (78. Cambiaghi), Destro (7. Lammers).

US Sassuolo Calcio Consigli (C) – Toljan, Erlić, G. Ferrari, Rogério (72. Ceïde) – Frattesi, López, Thorstvedt (72. Harroui) – L. D'Andrea (72. Álvarez) – Pinamonti, Traorè (61. Kyriakopoulos).

US Salernitana 1919 - US Cremonese 2:2 (2:1)

Branky: 3. Piątek, 38. L. Coulibaly - 12. Okereke, 90. Ciofani. Rozhodčí: Marchetti – Bresmes, Tegoni. ŽK:8. Fazio, 90. Sepe - 40. Hendry, 44. Sernicola.

US Salernitana 1919 Sepe – Brún, Lovato (49. Pirola), Fazio (C) – Mazzocchi, Candreva (67. Vilhena), Radovanović (82. Bohinen), L. Coulibaly, Bradarić – Dia (82. Botheim), Piątek (67. Bonazzoli).

US Cremonese Carnesecchi – Aiwu, Hendry, Ločošvili – Sernicola, Meïté (80. Castagnetti), Quagliata (67. Valeri), Buonaiuto (C) (67. Zanimacchia) – Pickel – Tsadjout (76. Afena-Gyan), Okereke (76. Ciofani).

AC Milán - Spezia Calcio 2:1 (1:0)

Branky: 21. Hernández, 89. Giroud - 59. Maldini. Rozhodčí: Fabrri – Miele, Vono. ŽK:40. Binnásir, 63. Messias, 83. Hernández, 83. Giroud, 90+3. Tonali - 74. Ampadu, 81. Ellertsson, 83. Nzola, 88. Caldara. ČK:90. Giroud.

AC Milán Tătăruşanu – Kalulu, Gabbia, Tomori, Hernández (C) – Binnásir (46. Tonali), Krunić – Messias (72. Rebić), Díaz (72. De Ketelaere), Leão (90+1. Thiaw) – Origi (72. Giroud).

Spezia Calcio Drągowski – Ampadu, Kiwior, Caldara – Amian (54. Reca), Ekdal (90+1. Strelec), Bourabia (C) (68. Ellertsson), Agudelo (68. Hristov), Holm – Maldini (68. Verde), Nzola.

Atalanta Bergamasca Calcio - SSC Neapol 1:2 (1:2)

Branky: 19. Lookman - 23. Osimhen, 35. Elmas. Rozhodčí: Mariani – Cecconi, Vercigli. ŽK:35. Demiral, 58. Höjlund, 90+2. Zapata, 90+2. Tolói, 90+2. Maehle - 57. Kim Min-ča, 66. Luciano Spalletti.

Atalanta Bergamasca Calcio Musso – Tolói (C), Demiral, Scalvini – Hateboer (85. Soppy), Pašalić (70. Malinovskyj), Koopmeiners (80. de Roon), Maehle – Éderson – Lookman (80. Boga), Höjlund (70. Zapata).

SSC Neapol Meret – Oliveira, Jesus, Kim Min-ča, Di Lorenzo (C) – Zieliński (64. Politano), Lobotka, Anguissa (90+4. Gaetano) – Elmas (90+4. Zerbin), Osimhen (75. Simeone), Lozano (64. Ndombèlé).