Cristian Biraghi (vlevo) z Fiorentiny brání  Federica Bernardeschiho z...

Cristian Biraghi (vlevo) z Fiorentiny brání Federica Bernardeschiho z Juventusu Turín. | foto: AP

Juventus se po výhře ve Florencii dostal do čela italské ligy

• 9
Fotbalisté Juventusu zvítězili ve 24. kole italské ligy ve Florencii na hřišti Fiorentiny 2:0 a vedou o dva body před Neapolí. Ta má ale zápas k dobru. Po nepovedeném úvodu zachránili favorita v druhé půli Federico Bernardeschi a Gonzalo Higuaín.

V 18. minutě se domácí fanoušci už těšili na penaltu, protože centr Benassiho trefil Chielliniho do natažené paže, avšak rozhodčí po poradě u videa nakonec nařízený pokutový kop odvolal. Benassi se totiž ještě před centrem ocitl v ofsajdu.

Před koncem prvního poločasu se zase Buffon marně natahoval po Diasově střele, jenže ta se za ním odrazila od tyče. A krátce po změně stran se favorizovaní hosté dostali do vedení, když se z přímého kopu trefil někdejší hráč Fiorentiny Bernardeschi.

Vyrovnat mohl střídající Théréau, ale Buffon mu šanci bleskovým vyběhnutím zmařil. V závěru pak po sólu pojistil tříbodový zisk turínského celku 14. gólem v ligové sezoně Higuaín.

Juventus, který usiluje o sedmý titul za sebou, dostal v posledních jedenácti kolech jen jeden gól a ztratil pouhé dva body. Neapol se nicméně může vrátit do čela Serie A po sobotním utkání proti Laziu.

ACF Fiorentina - Juventus FC 0:2 (0:0)

Branky: 56. Bernardeschi, 86. Higuaín. Rozhodčí: Guida – Meli, Valeriani. ŽK:37. Bastiao Dias, 67. Veretout, 84. Théréau, 88. Biraghi - 24. Lichtsteiner, 39. Sandro, 90+4. Benatia.

ACF Fiorentina Sportiello – Milenković, Ge. Pezzella, Astori (C), Biraghi – Benassi (79. Eysseric), Badelj, Veretout – Bastiao Dias (68. Théréau), Simeone, Chiesa.

Juventus FC Buffon (C) – Lichtsteiner (61. Barzagli), Chiellini, Benatia, Sandro – S. Khedira, Pjanić, Marchisio (66. Costa) – Bernardeschi (78. Bentancur), Higuaín, Mandžukić.