Patrik Schick z AS Řím kličkuje v utkání proti Spal Ferrara.

Patrik Schick z AS Řím kličkuje v utkání proti Spal Ferrara. | foto: AP

Juventus vzal Neapoli neporazitelnost, Schick s AS Řím slavil výhru

• 4
Herní vytížení Patrika Schicka v AS Řím se po zranění zvyšuje. Jeho tým porazil 15. kole italské ligy nováčka Spal Ferrara 3:1 a český útočník si za vítěze zahrál od 64. minuty. Fotbalisté Juventusu vyhráli ve šlágru 1:0 na hřišti dosud neporažené Neapole a lídrovi se přiblížili na rozdíl bodu.

Tahák podzimního programu Serie A rozhodl v Neapoli jediným gólem kanonýr Gonzalo Huguaín, jenž v místním SSC úspěšně působil v letech 2013-2016. Argentinský útočník přitom v zápase původně neměl ani hrát, neboť se v týdnu podrobil operaci ruky.

Kvůli zranění Chorvata Maria Mandžukiče ze čtvrtečního tréninku však Higuaín nastoupil od začátku a ve 13. minutě svým devátým gólem v sezoně zmrazil stadion San Paolo. Bývalý hráč Realu Madrid chladnokrevně zakončil rychlý protiútok po ideální přihrávce krajana Paula Dybaly a postaral se o to, že Juventus skóroval už ve 44. zápase Serie A za sebou. Vítězové posledních šesti ligových ročníků tak překonali svůj vlastní rekord z let 2013-2014.

Na první místo tabulky se může dostat třetí Inter Milán, jenž na Neapol ztrácí dva body a má nedělní utkání s Chievem k dobru.

Fotbalisté AS Řím vypálili 37 střel

Hosté z Ferrary hráli v italské metropoli od 11. minuty v deseti bez vyloučeného Diase Felipeho. Schick měl i velkou šanci, ale svou střelu poslal těsně vedle branky.

Římanům hodně pomohla situace z 10. minuty, kdy Felipe stáhl unikajícího Džeka. Nejprve mu sudí ukázal jen žlutou kartu, ale po přezkoumání faulu videorozhodčím své rozhodnutí změnil na červenou kartu a poslal hosty do oslabení.

Hráči AS pak soupeře jasně přehrávali a vyslali celkem 37 střel. To je nejvíce v italské lize od září 2013. Jako první mířil přesně Edin Džeko v 19. minutě. Následně Kevin Strootman zužitkoval patičku El Shaarawyho a po změně stran zvýšil hlavou Lorenzo Pellegrini.

Spal se dočkal alespoň snížení. Viviani sice neproměnil po panenkovsku pokutový kop, ale míč odražený od břevna poslal do sítě.

Výsledky 15. kola: AS Řím - Spal Ferrara 3:1 (19. Džeko, 32. Strootman, 53. Pellegrini - 55. Viviani), Neapol - Juventus Turín 0:1 (13. Higuaín), FC Turín - Bergamo 1:1 (45. N’Koulou - 54. Iličič).

AS Řím - Spal 3:1 (2:0)

Branky: 19. Džeko, 32. Strootman, 53. Pellegrini - 56. Viviani. Rozhodčí: Abisso – Alassio, Di Iorio. ŽK:22. Gonalons - 9. Felipe, 65. Grassi. ČK:11. Felipe.

AS Řím Alisson – Kolarov (75. Emerson), Manolas, Juan Jesus, Florenzi (C) – Strootman, Gonalons (60. Gerson), Pellegrini – El Shaarawy, Džeko, Ünder (64. Schick).

Spal A. Gomis – Felipe (C), Vicari, Cremonesi – Mattiello, Rizzo, Viviani, Grassi (70. Schiavon), Lazzari – Paloschi (78. Borriello), Bonazzoli (21. Mora).

SSC Neapol - Juventus FC 0:1 (0:1)

Branky: 13. Higuaín. Rozhodčí: D. Orsato – R. Di Fiore, L. Manganelli. ŽK:45+1. D. Mertens, 59. Rui - 22. Chiellini.

SSC Neapol Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui (76. Ch. Maggio) – Allan (67. P. Zieliński), Jorginho, Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne (76. Ounas).

Juventus FC Buffon (C) – De Sciglio (84. Barzagli), Benatia, Chiellini, Asamoah – Matuidi, S. Khedira (67. Marchisio), Pjanić – Dybala, Higuaín, Costa (79. Cuadrado).