Juraj Kucka (vlevo) z AC Milán v souboji s Juanem Jesusem z Interu Milán.

Juraj Kucka (vlevo) z AC Milán v souboji s Juanem Jesusem z Interu Milán. | foto: AP

Inter vyhrál milánské derby a zůstává stoprocentní, bída Juventusu trvá

• 1
V čele italské ligy jsou po třech kolech fotbalisté Interu, kteří v městském derby porazili AC Milán 1:0. Do tempa se ještě nedostal Juventus Turín - nevyhrál ani tentokrát, i když po remíze 1:1 proti Chievu Verona získal alespoň premiérový bod.

Ačkoliv oba milánské kluby ve 167. derby hrály ofenzivně, fanoušci na San Siru viděli jediný gól. Dal ho Guarín, jehož střela zpoza vápna z 58. minuty byla nakonec rozhodující.

Posledních patnáct minut patřilo AC. Aktivní byl především střídající Balotelli. Jednou trefil tyč a jeho další pokus musel vyrážet brankář Handanovič na roh.

Inter však těsné vedení uhájil a jako jediný tým v soutěži zůstává bez ztráty bodu. Naposledy zvítězil v úvodních třech zápasech italské ligy v roce 2002.

Za Interem Milánem se seřadily se sedmi body Chievo Verona, FC Turín, AS Řím, Sassuolo a Palermo.

Že mezi nejlepšími chybí Juventus Turín? Za remízu proti Chievu Verona získal teprve první bod v nové sezoně!

Úřadující šampion narazil hned v úvodu zápasu. K Birsově sražené přihrávce se dostal finský útočník Hemetaj a střelou zpoza šestnáctky v páté minutě otevřel skóre.

Po přestávce mohlo Chievo náskok navýšit, ale včas zasáhl gólman Buffon. Na druhé straně trefil Sturaro tyč. Bod pro Juventus zachránil v 82. minutě Dybala, který proměnil pokutový kop nařízený po Cesarově faulu na Cuadrada.

Další gól obhájci titulu nepřidali a poprvé od sezony 1968/69 nedokázali zvítězit alespoň v jednom ze tří úvodních kol italské ligy.

Nepovedený vstup do sezony prožívá také Neapol, která remizovala v Empoli 2:2 a poprvé za posledních 15 let nevyhrála ani v jednom z prvních tří ligových zápasů.

Výsledky 3. kola: Fiorentina - FC Janov 1:0 (60. Babacar), Frosinone - AS Řím 0:2 (44. Falqué, 90.+2 Iturbe), Juventus Turín - Chievo 1:1 (82. Dybala z pen. - 5. Hetemaj), Hellas Verona - FC Turín 2:2 (49. Toni, 71. Gomez - 66. Baselli, 73. Acquah), Empoli - Neapol 2:2 (3. Saponara, 18. Pucciarelli - 7. Insigne, 50. Allan), Palermo - Carpi 2:2 (7. Hiljemark, 88. Djurděvič - 23. vlastní Vitiello, 64. Matos), Sassuolo - Bergamo 2:2 (22. Magnanelli, 40. Floro Flores - 13. a 33. Pinilla), Lazio Řím - Udine 2:0 (64. a 73. Matri), Inter Milán - AC Milán 1:0 (58. Guarín), Sampdoria Janov - Boloňa 2:0 (75. Éder, 79. Soriano).