Gólman Auxerre dostal sedm gólů

• 5
Paříž - Šokujícím způsobem skončila neprůstřelnost gólmana Auxerre ve francouzské lize. Fabien Cool dostal ve 4. kole v Lens sedm gólů, v děravé obraně hrál celý zápas český reprezentant René Bolf. Paris St. Germain sice poprvé ztratil body remízou 1:1 v Troyes, přesto stále vede tabulku. Na druhém místě je mistrovský Lyon díky vítězství nad Nancy.

Paris St. Germain se v nedělním utkání v Troyes sice dostal v závěru první půle do vedení Pauleta, ale domácí popřestávce vyrovnali na 1:1 a tým z metropole navíc záhy oslabil vyloučený Edouard Cissé.

PSG, v jehož obraně odehrál celý zápas český reprezentant David Rozehnal, je v tabulce první zásluhou lepšího skóre před obhájci titulu z Lyonu. O bod zpět jsou Lens a Bordeaux.

Lens měl v utkání s Auxerre vysokou produktivitu, když ze třinácti střel na branku proměnil sedm. Po dvou gólech dali gabonský útočník Cousin, Thomert a Brazilec Jussie. Drtivým vítězstvím si hráči Racingu dodali sebevědomí před úterní odvetou ve finále Intertoto Cupu proti Kluži, na jejímž hřišti remizovali 1:1.

Výrazně spokojenější než Bolf mohl být další reprezentant Vladimír Šmicer, který s Bordeax slavil vítězství 1:0 nad Monakem. Na hřiště se tentokrát dostal až na poslední dvě minuty, o výhře rozhodl už dříve Cheyrou.

Pět branek padlo v Rennes, kde domácí zvítězili 3:2 nad Marseille. Švédský gólman Isaksson, který ve středu zmařil řadu šancí českých reprezentantů v přípravě v Göteborgu, inkasoval dvakrát během úvodní půlhodiny. Jeho spoluhráči ale nepříznivé skóre otočili.

Hráči Toulouse remizovali se St. Etienne 1:1. V 39. minutě skóroval domácí Moreira, ale po necelé hodině hry rozhodl Hellebuyck o dělbě bodů. St. Etienne tak ani ve čtvrtém kole neprohrálo.

Výsledky 4. kola:
Toulouse - St. Etienne 1:1 (39. Moreira - 58. Hellebuyck)
Bordeaux - Monako 1:0 (57. Cheyrou)
Ajaccio - Le Mans 0:0
Lens - Auxerre 7:0 (11. a 56. Cousin, 67. a 74. Jussie, 13. a 39. Thomert, 72. Demont),
Lyon - Nancy 1:0 (90. Cacapa)
Méty - Štrasburk 0:0
Sochaux - Lille 0:0
Nice - Nantes 1:1 (6. Bagayoko - 46. Fae)
Rennes - Marseille 3:2 (8. Utaka, 39. Frei, 54. Källström - 1. Niang, 31. Lamouchi)
Toulouse - St. Etienne 1:1 (39. Moreira - 58. Hellebuyck),
Troyes - Paris St. Germain 1:1 (49. Dallet - 37. Pauleta).