Galásek k bodům Ajaxu nepomohl

Český kanonýr ve službách belgického Anderlechtu Jan Koller se neprosadil v utkání se svým bývalým klubem Lokerenem. Neuspěl v konfrontaci se svým krajanem, brankářem Danielem Zítkou, a zápas skončil nerozhodně 0:0. Bruselský klub si přesto udržel první místo v ligové tabulce. Ve Francii naopak došlo na střídání: Nantes se po výhře v Metách dostalo na první místo před Lille. V Nizozemsku marně hnal Tomáš Galásek do útoku Ajax Amsterdam, který podlehl na vlastním stadionu vedoucímu Eindhovenu 0:1. V článku najdete informace o ligách v Belgii, Rakousku a Nizozemsku

BELGIE
B r u s e l - Fotbalisté Anderlechtu remizovali v zápase 28. kola belgické ligy na hřišti Lokerenu 0:0, stále si však udržují čtyřbodový náskok v čele soutěže, neboť druhé Bruggy získaly také jen bod za remízu 2:2 doma s Westerlem. Český útočník brusleského týmu Jan Koller se proti svému krajanovi v brance soupeře Danielu Zítkovi neprosadil, v sestavě Lokerenu byl také záložník Roman Vonášek.

Z dalších Čechů hrál za Westerlo Lukáš Zelenka, za Beveren Lambert Šmíd.

Výsledky - 28. kolo:
Beerschot - Beveren 2:0, Standard Lutych - Antverpy 0:1, Lokeren - Anderlecht 0:0, Mouscron - Lierse 1:2, Gent - Genk 2:1, Mechelen - St. Truiden 1:2, FC Bruggy - Westerlo 2:2, Aalst -
Harelbeke 0:0.

RAKOUSKO
V í d e ň - Fotbalisté Bregenzu prohráli v dnešním utkání 28. kola rakouské ligy doma se Sturmem Štýrský Hradec 0:3 a zůstali v tabulce poslední. Český záložník Jiří Rosický strávil v domácím týmu na trávníku 69 minut, pak jej trenér vystřídal.

Vídeňská Austria zvítězila nad Lincem 3:1. Hosté sice na počátku druhé půle získali naději na bod po vlastním gólu Troyanského, který znamenal snížení na 1:2, ale o čtvrt hodiny později se do vlastní sítě trefil pro změnu jejich hráč Grassler.

GAK Štýrský Hradec - Admira Mödling 1:1, Austria Vídeň - LASK Linec 3:1, SW Bregenz - Sturm Štýrský Hradec 0:3.

NIZOZEMSKO
A m s t e r d a m  Fotbalisté Eindhovenu porazili v 27. kole porazili Ajax Amsterdam na jeho hřišti 1:0 brankou Ramzího z 53. minuty a vedou v tabulce už o deset bodů.

V hledišti amsterdamské Areny sledovalo porážku Ajaxu 44 954 diváků. Hru domácích sice dobře ze středu hřiště řídili český reprezentant Tomáš Galásek ve spolupráci s náhradníkem Richardem Witschgem, ale akcím scházelo přesné zakončení. Nejblíž vyrovnání byl slavný Ajax krátce před koncem, ale Wambertovu střelu na poslední chvíli zachytil brankář Waterrus.

Trenér Eindhovenu překvapivě poslal na hřiště jugoslávského kanonýra Kežmana až na poslední čtvrthodinu, ale i tak jeho tým zvítězil. Ajax je třetí a ztrácí na druhý Feyenoord místo šest bodů, dva body za ním je čtvrtá Roda Kerkrade.

Výsledky - 27. kolo:
Ajax Amsterdam - Eindhoven 0:1, Sparta Rotterdam - Fortuna Sittard 0:2, FC Groningen - Roda Kerkrade 1:3, NAC Breda - Feyenoord Rotterdam 1:0.