• 2
Dva góly v úvodních pětadvaceti minutách, důležité vítězství, potlesk vestoje... Hráčem prvního kola anglické fotbalové ligy se stal málo známý Rijád Mahriz z Leicesteru, jenž zastínil i největší hvězdy soutěže.

„Cítím se báječně. Zaprvé jsme vyhráli a zadruhé se dařilo i mně osobně. Makal jsem naplno a jsem moc rád, že jsem pomohl celému týmu. Takový vstup do nové sezony jsme si přáli,“ usmíval se 24letý ofenzivní záložník Leicesteru po vítězství 4:2 nad Sunderlandem.

Rijád Mahriz z Leicesteru zahrává rohový kop.

Mahriz, který nedávno prodloužil smlouvu až do léta 2019, zářil hlavně v úvodu zápasu. I díky jeho dvěma gólům vedl Leicester ve 25. minutě už 3:0.

Když čtvrthodiny před koncem utkání střídal, fanoušci povstali a vyprovodili Mahrize ze hřiště potleskem vestoje.

„Fanoušci byli úžasní. Říkám vám - s nimi v zádech máte pocit, jako byste na hřišti létali,“ popisoval Mahriz. „Myslel jsem i na hattrick, což je po dvou gólech za pětadvacet minut přirozené, ale nakonec nevadí. Nejsem žádný sobec, a mnohem důležitější je, že jsme vyhráli.“

Podívejte se na sestřih zápasu Leicester - Sunderland:

Mezi českými fanoušky moc známý není, ale v Anglii platí za talentovaného ofenzivního fotbalistu s výbornou technikou.

Mahriz se narodil ve Francii, ale má také občanství Alžírska a Maroka. Na podzim 2013 se definitivně rozhodl reprezentovat Alžírsko, se kterým na loňském mistrovství světa postoupil do osmifinále.

Do Anglie odešel v zimě 2014, kdy z Le Havru přestoupil do tehdy druholigového Leicesteru.

A uplynulý víkend ukázal, že Mahrizova kariéra stále stoupá. Vždyť v prvním kole anglické ligy zastínil i tradiční hvězdy, jako jsou Eden Hazard z Chelsea, Yaya Touré z Manchesteru City či Wayne Rooney z Manchesteru United.