Ahmed Musa z CSKA

Ahmed Musa z CSKA | foto: Reuters

Fotbalisté CSKA slaví šestý titul, pomohla jim výhra v Kazani

• 19
Fotbalisté CSKA Moskva jsou po roční odmlce pošesté ruskými mistry. Titul jim v posledním kole zajistila venkovní výhra 1:0 nad Kazaní.

RUSKO

30. kolo: Dynamo Moskva - Petrohrad 0:3, FK Krasnodar - Perm 1:0, Groznyj - Rostov na Donu 0:2, Jekatěrinburg - Kubaň Krasnodar 2:0, Kazaň - CSKA Moskva 0:1, Lokomotiv Moskva - Saransk 3:0, Samara - Machačkala 0:0, Ufa - Spartak Moskva 3:1.

IZRAEL

Po 40 letech vyhrál izraelskou ligu Hapoel Beerševa, získal třetí titul v klubové historii. V závěrečném kole porazil 3:1 Bnei Sachnin a ovládl soutěž s dvoubodovým náskokem před Maccabi Tel Aviv, který kraloval předchozím třem ročníkům.

Obhájcům titulu nebyla nic platná ani sobotní vysoká výhra 6:0 nad Maccabi Haifa. Oba týmy se střetnou znovu v úterý ve finále Izraelského poháru, v němž rovněž obhajuje vítězství Maccabi Tel Aviv, loňský přemožitel Plzně z třetího předkola Ligy mistrů.

Hapoel Beerševa si ziskem titulu zajistil účast v druhém předkole Ligy mistrů. Maccabi Tel Aviv, třetí Beitar Jeruzalém i čtvrtý Maccabi Haifa budou hrát první předkolo Evropské ligy.