Fotbalisté AC Milán se radují z branky proti Fiorentině.

Fotbalisté AC Milán se radují z branky proti Fiorentině. | foto: Reuters

Milán zůstává neporažený a vede ligu o pět bodů, Neapol rozstřílela Řím

• 0
I bez zraněného kanonýra Zlatana Ibrahimovice zvítězili fotbalisté AC Milán v italské lize 2:0 nad Fiorentinou a dál jsou posledním týmem bez porážky. V čele neúplné tabulky mají náskok pěti bodů. Neapol dala čtyři góly a zvítězila 4:0 nad AS Řím.

Hrdinou AC byl Franck Kessié. Třiadvacetiletý záložník nejprve v 17. minutě přihrál na úvodní gól Alessia Romagnoliho, chvíli poté sám skóroval z penalty. Ve 40. minutě měl k dispozici další pokutový kop, který mu ale brankář Fiorentiny chytil. Milánští si spravili chuť po remíze s Lille v Evropské lize, v níž jsou soupeři pražské Sparty.

Neapol suverénně zvládla přímý souboj o pátou příčku. Na Maradonovu počest bylo utkání symbolicky v 10. minutě přerušeno a argentinského kanonýra, který s desítkou na dresu klub dovedl k dvěma titulům, uctil aplaus všech přítomných. Skóre poté po půlhodině hry otevřel kapitán Lorenzo Insigne, v druhém poločasu přidali další branky Fabian Ruiz, Dries Mertens a Matteo Politano.

Fotbalisté Lazia Řím prohráli s Udine 1:3. Jedinou branku domácích dal z penalty nejlepší střelec minulého ročníku Ciro Immobile, který se trefil v každém z posledních šesti utkání, do kterých v dresu Lazia nastoupil.

K první výhře nad Laziem po šesti letech vykročilo Udine v prvním poločase trefami Tolgaye Arslana a Ignacia Pussetta, tříbrankové vedení dal hostům v 71. minutě Fernando Forestieri.

Římanům se podařilo snížit až díky penaltě Immobileho. Ten dal za Lazio 108. ligový gól, čímž se osamostatnil na druhém místě v historické tabulce nejlepších střelců klubu.

Neapol vzdala hold zesnulému Maradonovi

Do utkání 9. kola italské ligy proti AS Řím hráči vyběhli ve speciální kombinaci dresů a na obrazovkách se po celou dobu zápasu zobrazovaly fotky bývalého argentinského reprezentanta.

Maradonovy fotografie doplnily plachty s Argentincovou podobiznou a také digitální projekce, v níž se objevil letopočet jeho narození (1960) a symbol nekonečna.

Lorenzo Insigne z Neapole slaví gól s dresem Diega Maradony.
Fotbalisté Neapole a Říma drží minutu ticha za zesnulou legendu Diega Maradonu.

Hráči Neapole nastoupili v pruhovaných bílo-modrých dresech ve vzoru, který používá argentinská reprezentace, a s černými páskami. Zápas začal minutou ticha a po deseti minutách byl přerušen, aby mohli fotbalisté, rozhodčí a realizační týmy ještě jednou zatleskat zesnulé legendě. Maradona hrával právě s číslem 10.

Domácí fotbalisté nakonec oslavili Maradonovu památku i jednoznačným vítězstvím 4:0. Úvodní branku vstřelil kapitán Lorenzo Insigne, který oslavil gól polibkem repliky Maradonova dresu. S jedním z nejlepších fotbalistů historie se pak Neapol rozloučila opět projekcí na prázdné ochozy, kam promítla Maradonovu fotku a pozdrav "Adios".

Nedělní výsledky 9. kola italské ligy: Lazio Řím - Udine 1:3 (74. Immobile z pen. - 18. Arslan, 45.+3 Pussetto, 71. Forestieri), AC Milán - Fiorentina 2:0 (17. Romagnoli, 27. Kessié z pen.), Boloňa - Crotone 1:0 (45.+2 Soriano), Cagliari - Spezia 2:2 (52. Joao Pedro, 58. Pavoletti - 36. Gyasi, 90.+3 Nzola z pen.), Neapol - AS Řím 4:0 (30. Insigne, 64. Ruiz, 81. Mertens, 86. Politano).

AC Milán - ACF Fiorentina 2:0 (2:0)

Branky: 17. A. Romagnoli, 27. Kessié. Rozhodčí: Abisso – Lo Cicero, Tolfo. ŽK:45+2. Rebić, 71. Kessié - 25. Pezzella, 52. Castrovilli, 86. Biraghi, 90+1. S. Amrabat.

AC Milán G. Donnarumma – Calabria, Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Kessié, Tonali (82. Hauge) – Saelemaekers (90+2. Dalot), Çalhanoğlu, Rebić – B. Díaz (74. Krunić).

ACF Fiorentina Drągowski – M. Cáceres (60. Lirola), Pezzella (C), Milenković, Biraghi – S. Amrabat, Pulgar (76. Valero), Castrovilli – Ribéry (68. Cutrone) – Callejón (46. Bonaventura), Vlahović (76. Kouamé).

Bologna FC - FC Crotone 1:0 (1:0)

Branky: 45+2. R. Soriano. ŽK:74. Palacio - 15. Petriccione, 19. Marrone, 58. Magallán, 72. Luperto.

Bologna FC Skorupski – De Silvestri, Danilo, Tomijasu, Hickey – J. Schouten – Orsolini (18. N. Sansone), R. Soriano, Svanberg (75. Domínguez), Barrow (87. Vignato) – Palacio.

FC Crotone Cordaz – P. Pereira, Marrone (46. Cuomo), Magallán (59. Golemić) – S. Molina, Luperto, Petriccione, Vulić (59. Dragus), Reca (79. Crociata) – Messias, Nwankwo.

Cagliari Calcio - ASD Spezia Calcio 2008 2:2 (0:1)

Branky: 52. João Pedro, 58. Pavoletti - 36. E. Gyasi, 90+4. N'Zola. Rozhodčí: Marini – Pagliardini, Vono. ŽK:30. Ferrer, 33. Terzi, 44. Estevez, 81. Chabot.

Cagliari Calcio Cragno – Zappa, Walukiewicz, Klavan, Carboni (73. Tripaldelli) – Marin, Rog – Ounas (77. Faragò), João Pedro (C), Sottil (89. Caligara) – Pavoletti (77. Cerri).

ASD Spezia Calcio 2008 Provedel – Ferrer (46. Sala), Terzi (C) (63. Chabot), Erlić, Bastoni – Estevez, M. Ricci (84. Piccoli), Maggiore – Farias (63. Deiola), N'Zola, E. Gyasi (80. Agudelo).

S. S. Lazio - Udinese Calcio 1:3 (0:2)

Branky: 74. Immobile - 18. Arslan, 45+3. Pussetto, 71. Forestieri. Rozhodčí: Aureliano – Carbone, Pagnotta. ŽK:45. Fáris, 77. Lucas Leiva, 90+3. Akpa-Akpro - 32. Arslan, 45+3. Samir, 73. Musso.

S. S. Lazio Strakoša – Patric (76. Pereira), Acerbi, S. Radu – Lazzari, Parolo (C) (46. Akpa-Akpro), Cataldi (46. Lucas Leiva), Alberto (63. F. Caicedo), Fáris (46. Marušić) – Correa, Immobile.

Udinese Calcio Musso – Becao, Nuytinck, Samir – Stryger Larsen, de Paul (C), Arslan (57. Jajalo), Pereyra, Zeegelaar (57. Molina) – Forestieri (80. Walace), Pussetto.

SSC Neapol - AS Řím 4:0 (1:0)

Branky: 31. L. Insigne, 64. Ruiz, 81. D. Mertens, 86. Politano. Rozhodčí: Di Bello – Tegoni, Bindoni. ŽK:32. Di Lorenzo - 77. Cristante.

SSC Neapol Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui – Ruiz, Demme (83. Lobotka) – Lozano (67. Politano), P. Zieliński (78. Elmas), L. Insigne – D. Mertens (C) (83. Petagna).

AS Řím Mirante – Mancini (38. Juan Jesus), Cristante, Ibañez – Karsdorp, Lorenzo Pellegrini (79. B. Mayoral), Veretout (46. Villar), Spinazzola – Pedro, Mchitarjan – Džeko (C) (71. C. Pérez).