Cristiano Ronaldo z Juventusu dává gól z penalty v zápase proti Cagliari.

Cristiano Ronaldo z Juventusu dává gól z penalty v zápase proti Cagliari. | foto: Reuters

Inter se radoval v Turíně, Jankto byl u prohry. Ronaldo dal hattrick

• 5
Cristiano Ronaldo zařídil v 28. kole italské ligy hattrickem vítězství Juventusu 3:1 na hřišti Cagliari. Hvězdný Portugalec stylově oslavil svůj 600. ligový start v kariéře. Lídr soutěže Inter Milán udolal 2:1 FC Turín, vítěznou branku vstřelil v 85. minutě Lautaro Martínez. Sampdoria Janov prohrála 1:3 v Boloni. Český záložník Jakub Jankto nastoupil v základní sestavě Sampdorie a odehrál 69 minut, než ho vystřídal Manolo Gabbiadini.

Ronaldo se prosadil už v desáté minutě hlavou, následně proměnil pravačkou penaltu a 57. hattrick v kariéře završil v 32. minutě křížnou střelou levačkou. Nejlepší ligový střelec tak odpověděl na kritiku po úterním vyřazení Juventusu v osmifinále Ligy mistrů, což i naznačil po třetí brance gestem do televizní kamery.

Ronaldo vstřelil svůj druhý nejrychlejší hattrick v kariéře, rychleji nasázel tři branky jen v roce 2015 ještě v dresu Realu Madrid proti Espaňolu (20. minuta). „Stará dáma“ zůstává na třetí příčce a na vedoucí Inter ztrácí deset bodů, má ale zápas k dobru.

Inter se proti Turínu v úvodním poločase trápil a stejně jako v prvním vzájemném utkání v sezoně nevystřelil ani jednou na branku. Po změně stran otevřel skóre z pokutového kopu druhý nejlepší střelec soutěže Romelu Lukaku, záhy ale srovnal po rohu Antonio Sanabria.

Rozhodnutí přinesla až Martínezova hlavička z 85. minuty. Argentinský útočník dal 14. branku v sezoně, čímž už 11 kol před koncem vyrovnal svou bilanci z loňského ročníku. Inter je i díky přínosu nejproduktivnějšího útočného dua Serie A o devět bodů v čele před městským rivalem AC, který večer přivítá na svém stadionu Neapol. Turín zůstává v sestupovém pásmu.

AC Milán počtvrté v řadě neinkasoval v prvním poločase, na body proti Neapoli to ale nestačilo. Po změně stran se prosadil Matteo Politano a Neapol se ziskem tří bodů posunula na páté místo o skóre před AS Řím, který podlehl 0:2 Parmě.

O úspěch Boloně se postarali především Mattias Svanberg s Musou Barrowem, kteří si připsali gól a asistenci. Za Sampdorii se prosadil pouze Fabio Quagliarella, který potvrdil devátým gólem v sezoně pozici nejlepšího střelce týmu. Osmatřicetiletý útočník nastoupil k 400. utkání v Serii A, tolik startů má v tříbodové éře na kontě pouze sedm dalších hráčů.

Janovský celek nevyhrál popáté v řadě a zůstává jedenáctý. Boloňa se v neúplné tabulce posunula hned za svého dnešního soupeře.

V sobotu odehrál celé utkání Antonín Barák, Verona však na Sassuolo nestačila.

Nedělní výsledky 27. kola: Boloňa - Sampdoria Janov 3:1 (27. Barrow, 41. Svanberg, 70. Soriano - 37. Quagliarella), FC Turín - Inter Milán 1:2 (70. Sanabria - 62. Lukaku z pen., 85. Martínez), Parma - AS Řím 2:0 (9. Mihaila, 55. Hernani z pen.), Cagliari - Juventus Turín 1:3 (61. Simeone - 10., 25. z pen. a 32. Ronaldo), AC Milán - Neapol 0:1 (49. Politano).

Bologna FC - UC Sampdoria 3:1 (2:1)

Branky: 28. Barrow, 41. Svanberg, 70. R. Soriano - 37. Quagliarella. Rozhodčí: Irrati – Bresmes, Miele. ŽK:32. Palacio, 79. Skov Olsen - 56. A. Ferrari.

Bologna FC Skorupski – Tomijasu (90+1. De Silvestri), Danilo, Soumaoro, Dijks – Svanberg (84. A. Poli), J. Schouten (69. Domínguez) – Skov Olsen (84. Orsolini), R. Soriano, Barrow – Palacio (69. N. Sansone).

UC Sampdoria Audero – Bereszynski, A. Ferrari (72. Léris), Jošida, Augello – Jankto (69. Gabbiadini), Thorsby, Ekdal, Damsgaard (69. G. Ramírez) – Candreva – Quagliarella.

Turín FC - Inter Milán 1:2 (0:0)

Branky: 70. A. Sanabria - 63. R. Lukaku, 86. Lautaro Martínez. Rozhodčí: P. Valeri (Itálie). ŽK:53. Gagliardini.

Turín FC Sirigu – Izzo, Lyanco, Bremer – Vojvoda, Lukić, Mandragora, Baselli (49. Linetty), Murru (67. Ansaldi) – Verdi (66. Zaza), A. Sanabria.

Inter Milán Handanovič – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Hakimí (87. Darmian), Barella, Brozović (80. Alexis Sánchez), Gagliardini (56. Eriksen), Perišić (55. Young) – R. Lukaku, Lautaro Martínez (88. Vecino).

Parma Calcio 1913 - AS Řím 2:0 (1:0)

Branky: 9. Mihaila, 55. Hernani. Rozhodčí: Piccinini – Passeri, Valeriani. ŽK:23. Osorio, 66. Hernani, 90+1. Grassi, 90+3. Karamoh - 32. Peres, 54. Lorenzo Pellegrini, 69. Džeko.

Parma Calcio 1913 Sepe – Conti (81. Laurini), Osorio, Bani, Gi. Pezzella – Hernani (C) (72. Grassi), Brugman, Kurtić – Mihaila (82. Karamoh), Pellè (61. Zirkzee), Man.

AS Řím Pau López – Mancini, Ibañez, Kumbulla (59. Cristante) – Peres (60. Reynolds), Lorenzo Pellegrini (C) (79. B. Mayoral), Villar (79. Diawara), Spinazzola – Pedro (59. C. Pérez), El Shaarawy – Džeko.

Cagliari Calcio - Juventus FC 1:3 (0:3)

Branky: 61. Simeone - 10. Ronaldo, 25. Ronaldo, 32. Ronaldo. Rozhodčí: G.Calvarese. ŽK:14. Ronaldo, 19. J. Cuadrado.

Cagliari Calcio Cragno – Rugani (70. Klavan), Godín, Ceppitelli – Zappa (69. Asamoah), Marin, Duncan (81. Calabresi), Nainggolan, Nández – João Pedro (C), Simeone (80. Cerri).

Juventus FC Szczęsny – J. Cuadrado (83. Frabotta), de Ligt, Chiellini (C) (70. McKennie), Sandro (34. Bernardeschi) – Chiesa (83. Arthur), Rabiot, Danilo, Kulusevski – Morata (70. Bonucci), Ronaldo.

AC Milán - SSC Neapol 0:1 (0:0)

Branky: 49. Politano. Rozhodčí: Pasqua – Costanzo, Vecchi. ŽK:87. Hernández - 25. Nikola Maksimović, 69. Di Lorenzo. ČK:90+2. Rebić.

AC Milán G. Donnarumma (C) – Dalot, Gabbia, Tomori, Hernández – Tonali, Kessié (67. Meïté) – Castillejo (60. Saelemaekers), Çalhanoğlu (60. B. Díaz), Krunić (60. Rebić) – Leao (79. Hauge).

SSC Neapol Ospina – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly, Hysaj – Ruiz, Demme (80. Bakayoko) – Politano (80. Rui), P. Zieliński (75. Elmas), D. Mertens (59. Osimhen) – L. Insigne (C).