Paulo Dybala z Juventusu (vpravo) a Daniel Bessa z Janova v souboji o míč.

Paulo Dybala z Juventusu (vpravo) a Daniel Bessa z Janova v souboji o míč. | foto: Reuters

Juventus remizoval s Janovem, AS Řím bez Schicka prohrál se Spalem

• 3
V devátém kole italské Serie A favorité zatím ztrácejí. Juventus sice vedl díky zásahu Ronalda, nakonec však remizoval s Janovem 1:1. Fotbalisté AS Řím překvapivě prohráli na domácím hřiště se Spalem Ferrara 0:2, Neapol rozdrtila Udinese, za které odehrál závěrečných dvacet minut Antonín Barák.

Ronaldo vstřelil čtyřstý gól v nejlepších pěti soutěžích po sedmnácti minutách, kdy k němu doskotačil míč po průniku Cancela.

Ve druhém poločase však stopeři Juventusu neuhlídali náběh Bessy, který z těsné blízkosti zakončil Kouamého centr z pravé strany.

Domácí, kteří byli v italské lize doposud stoprocentní, poprvé ztratili. Po devíti kolech však zůstavají neporaženi.

Soupeř Plzně v Lize mistrů měl sice výraznou převahu, ale gól nedal. V sestavě Římanů chyběl český reprezentant Patrik Schick, který kvůli menšímu zranění ani nebyl v nominaci.

V dresu AS se tentokrát trápil kanonýr Džeko. Už v úvodu dvakrát neprostřelil brankáře Milinkoviče-Saviče. Hosté pak šli do vedení z penalty, kterou proměnil Petagna.

Ve druhé půli Džeko opět pohrdl dobrou šancí a soupeř to potrestal zvýšením náskoku po rohovém kopu. Na Valdifioriho centr si naskočil Bonifazi, který z blízka prostřelil Olsena.

Italská liga, 9. kolo: AS Řím - Spal Ferrara 0:2 (38. Petagna z pen., 56. Bonifazi), Juventus Turín - FC Janov 1:1 (18. Ronaldo - 67. Bessa), Udinese - Neapol 0:3 (14. Ruiz, 82. Mertens z pen., 86. Rog).

AS Řím - Spal 0:2 (0:1)

Branky: 38. Petagna, 56. Bonifazi. Rozhodčí: L. Pairetto – S. Ranghetti, V. Fiorito. ŽK:37. Luca Pellegrini, 62. Ünder, 82. Fazio - 30. Missiroli, 64. Paloschi, 69. Everton Luiz, 75. V. Milinković-Savić. ČK:75. V. Milinković-Savić.

AS Řím Olsen – Florenzi (C), Fazio, Marcano, Luca Pellegrini (78. Pastore) – Lorenzo Pellegrini, N ́Zonzi, Cristante (59. Kluivert) – Ünder (71. Ćorić), Džeko, El Shaarawy.

Spal V. Milinković-Savić – Cionek, Bonifazi, Vicari – Lazzari, Valdifiori (70. Fares), Missiroli, Valoti (C) (77. A. Gomis), F. Costa – Petagna, Paloschi (66. Everton Luiz).

Juventus FC - Janov CFC 1:1 (1:0)

Branky: 18. Ronaldo - 67. Bessa. Rozhodčí: La Penna – Marrazzo, Bottegoni. ŽK:30. Benatia - 9. Romero, 71. Criscito, 90. Panděv.

Juventus FC Szczęsny – Cancelo, Bonucci (C), Benatia, Sandro – Pjanić, Bentancur, Matuidi (71. Dybala) – J. Cuadrado (59. Costa), Ronaldo, Mandžukić (81. Bernardeschi).

Janov CFC Radu – Biraschi, Romero, Criscito (C) – P. Pereira (79. Günter), Rômulo, Sandro, Lazović – Kouamé (85. Panděv), Bessa (82. Hiljemark) – K. Piątek.

Udinese Calcio - SSC Neapol 0:3 (0:1)

Branky: 14. Ruiz, 82. D. Mertens, 86. Rog. Rozhodčí: Maurizio Mariani – Daniele Bindoni, Giacomo Paganessi. ŽK:15. Pussetto, 57. Stryger Larsen, 78. Opoku - 36. Milik, 45. Albiol, 56. Allan, 59. D. Mertens.

Udinese Calcio Scuffet – Stryger Larsen, Troost-Ekong (35. Opoku), Nuytinck (87. Wagué), Samir – Behrami (C) – Pussetto, Fofana, Mandragora, de Paul – Lasagna.

SSC Neapol Karnezis – Malcuit, Albiol (C), Koulibaly, Hysaj – Callejón, Allan, P. Zieliński (85. Rog), Verdi (4. Ruiz) – Milik (74. Hamšík), D. Mertens.