Patric (ve výskoku) a Luiz Felipe Ramos se radují z vítězství Lazia Řím nad Boloňou. | foto: Reuters

Lazio porazilo Boloňu a je první, Krejčí kvůli zranění nenastoupil

• 2
Fotbalisté Lazia Řím porazili ve 26. kole doma Boloňu 2:0 a postoupili do čela tabulky italské ligy. Zůstanou tam minimálně týden, protože zápas Juventusu Turín s Interem Milán byl stejně jako další čtyři utkání nejvyšší soutěže odložen kvůli obavám ze šířící se nákazy koronavirem.

Vítězství Laziu zařídily dva slepené góly z prvního poločasu. Nejlepší střelec italské ligy Ciro Immobile se sice tentokrát gólově neprosadil, ale v 18. minutě nahrál Španělu Luisi Albertovi na úvodní branku. Jen o tři minuty později Argentinec Correa zvýšil na 2:0. Skóre se již neměnilo, i kvůli tomu, že oba góly fotbalistů Boloni neuznal videorozhodčí.

V boloňské nominaci chyběl český záložník Ladislav Krejčí, kterého trápí problémy se stehnem.

Řecký obránce Manolas zařídil Neapoli přesnou hlavičkou vedení nad FC Turín a v závěru třetí vítězství za sebou pečetil Di Lorenzo. Gól Edery v nastaveném čse už jen korigoval výsledek a svěřenci Gennara Gattusa se tak vrátili do boje o účast v Lize mistrů.

Italská fotbalová liga odložila pět víkendových zápasů, které se původně měly uskutečnit na uzavřených stadionech bez diváků. Vedle utkání dosud vedoucího Juventusu s třetím Interem Milán byly odloženy také zápasy AC Milán - FC Janov, Parma - SPAL Ferrara, Udine - Fiorentina a Sassuolo - Brescia. Hrát se budou 13. května.

Výsledky 26. kola italské ligy: Lazio Řím - Boloňa 2:0 (18. Alberto, 21. Correa), Neapol - FC Turín 2:1 (19. Manolas, 83. Di Lorenzo - 90+1. Edera)

SSC Neapol - Turín FC 2:1 (1:0)

Branky: 19. Manolas, 82. Di Lorenzo - 90+1. Edera. ŽK:90+3. Allan - 36. Rincón, 40. Zaza, 90+2. Ansaldi.

SSC Neapol Ospina – Di Lorenzo, Manolas, Nikola Maksimović, Hysaj – Ruiz, Lobotka (80. Allan), P. Zieliński – Politano (84. Elmas), Milik (75. D. Mertens), L. Insigne (C).

Turín FC Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – De Silvestri, Rincón (84. Edera), Baselli (66. Meïté), Ansaldi – Lukić, Belotti (C), Zaza (83. Verdi).

S. S. Lazio - Bologna FC 2:0 (2:0)

Branky: 20. Alberto, 22. Correa. Rozhodčí: Abisso – Liberti, Bottegoni. ŽK:83. S. Radu - 4. Bani, 12. J. Schouten, 55. Danilo, 65. Santander.

S. S. Lazio Strakoša – Patric, Luiz Felipe, S. Radu – Lazzari, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Alberto (61. Parolo), Jony – Correa (75. Cataldi), Immobile (85. F. Caicedo).

Bologna FC Skorupski – Tomijasu, Danilo (72. Skov Olsen), Bani, Denswil – Orsolini (59. Santander), A. Poli, J. Schouten (59. N. Sansone), R. Soriano, Barrow – Palacio.