Fotbalisté Manchesteru City se radují ze zisku anglického Ligového poháru. | foto: Reuters

Manchester City získal potřetí v řadě Ligový pohár. Přemohl Aston Villu

• 2
Potřetí za sebou vyhráli fotbalisté Manchesteru City anglický Ligový pohár. Ve finále na londýnském stadionu ve Wembley porazili 2:1 Aston Villu a trofej získali posedmé v historii. O svém triumfu rozhodli dvěma zásahy v úvodní půlhodině.

Skóre otevřel ve 20. minutě po pohledné kombinaci Sergio Agüero, který dal Aston Ville deset branek v posledních šesti zápasech. Náskok favorita navýšil hlavičkou po rohovém kopu Rodri.

Před přestávkou ale nabídl stoper John Stones svou chybou soupeři nebezpečný útok, který přesně zakončil Mbwana Samatta. Nejblíže vyrovnání byl v dvě minuty před koncem Björn Engels, jehož hlavičku po rohovém kopu vytáhl na tyč brankář Claudio Bravo a úřadující ligový šampion už vítězství v atraktivním duelu udržel.

Trenér Pep Guardiola vyhrál jednadvacáté finále z pětadvaceti v roli hlavního kouče. City navíc zůstávají ve hře i v FA Cupu a Lize mistrů. Naopak v anglické lize jsou šance celku z Manchesteru na obhajobu malé, na vedoucí Liverpool ztrácí dvadvacet bodů.

Finále anglického Ligového poháru: Aston Villa - Manchester City 1:2 (1:2). Branky: 41. Samatta - 20. Agüero, 30. Rodri.

Aston Villa FC - Manchester City 1:2 (1:2)

Branky: 41. Samata - 20. Agüero, 30. Rodri. Rozhodčí: Mason – Hussin, Lennard. ŽK:68. Elmohamady, 72. Nakamba, 90+2. Mings - 57. Sterling, 60. Rodri.

Aston Villa FC Nyland – Guibert, Engels, Mings, Targett – Nakamba, Luiz – Elmohamedy (70. Trezeguet), Grealish (C), El-Ghazi (70. Hourihane) – Samata (80. Davis).

Manchester City Bravo – Walker, Stones, Fernandinho, Zinčenko – Gündoğan (58. De Bruyne), Rodri, D. Silva (C) (77. B. Silva) – Sterling, Agüero (84. Jesus), Foden.