Čechova premiéra za Chelsea byla úspěšná

• 22
Seattle - Brankář Petr Čech má za sebou úspěšnou premiéru v dresu Chelsea. Za londýnský klub, do něhož v letní pauze přestoupil, odehrál druhý poločas zápasu se skotským Celtikem Glasgow. Gólman české fotbalové reprezentace dostal jeden gól a jeho tým utkání amerického turné v Seattlu vyhrál 4:2.

Hvězdou zápasu byl znovu srbský útočník Mateja Kežman. Letní posila z PSV Eindhoven vstřelila jedinou branku Chelsea v předchozím přípravném duelu s Oxfordem, nyní Kežman skóroval dokonce dvakrát v druhém poločase.

Premiérovou trefu v týmu trenéra Josého Mourinha zaznamenal i ruský reprezentant Alexej Smertin, jenž překonal brankáře po krásném sólu.

Čech se postavil do branky Chelsea v druhém poločase, když vystřídal dosavadní jedničku Carla Cudiciniho. Český brankář se v 65. minutě blýskl skvělým zákrokem proti tvrdé a umístěné střele Stephena Persona z 25 metrů, po následném rohovém kopu však nestačil na hlavičku Craiga Beattieho.

Dalšími soupeři Chelsea budou na turné ve Spojených státech italské velkokluby AS Řím a AC Milán.

Chelsea - Celtic Glasgow 4:2
Branky: 2 Kežman, Smertin, Gudjohnsen - Beattie 2. Rozhodčí: Kevin Terry (USA).
Sestavy:
Chelsea - I.poločas:
Cudicini, Johnson, Huth, Terry, Bridge, Parker, Smertin, Cole, Geremi, Gudjohnsen, Mutu. II. poločas: Čech; Geremi, Johnson, Huth, Babayaro; Smertin, Makelele, Lampard; Gudjohnsen (70. Ferreira), Kežman, Robben.
Celtic - I.poločas: Hedman; McManus, Valgaeren, Balde, Agathe; Sylla, Lennon, Petrov, Wallace; Sutton, Beattie. II.poločas: Hedman; MacNamara, Balde, Laursen; Petrov (65. McGeady), Sutton, Lennon (65. Fernandez), Pearson, Wallace  (65. Petta); Hartson, Beattie.

PRVNÍ ZÁPAS ZA CHELSEA Brankář Petr Čech zasahuje při akci Celtiku Glasgow, který Chelsea porazila 4:2.