Diskuze

Králova smůla: dal gól, zranil se a střídal. Trefu mu pak sebral videorozhodčí

Záložník Unionu Berlín Alex Král musel v utkání 7. kola německé fotbalové ligy v Dortmundu patrně kvůli zranění vystřídat už ve 20. minutě a navíc mu rozhodčí neuznali gól. Jeho tým pak navzdory vedení prohrál 2:4. Stuttgart po obratu a hattricku Serhoua Guirassyho zdolal doma Wolfsburg 3:1 a dostal se do čela neúplné tabulky. Za hosty hrál od 79. minuty záložník Václav Černý. Hoffenheim s českým obráncem Pavlem Kadeřábkem zvítězil 3:2 v Brémách, za které odchytal zápas sedmého kola Jiří Pavlenka.
HM

H68o62n21z97a 38M62á30z87a

8. 10. 2023 10:44

No jo je to tragéd. Jinak dobrá zpráva pro repre!!

0 1
možnosti
HP

Tak to by mohla být dobrá zpráva pro reprezentaci.

VR

Teď bude muset Šilhavý oba zápasy kontumovat. Bez Krále to nepostaví.

9 1
možnosti
TS

Pokud nějaký ofsajd potřebuje víc jak minutu zkoumání, tak se prostě nejedná o ofsajd.

Ofsajd byl vymyšlen, aby nedocházelo k vychytralému vyčkávání útočníků za obrannou linií, co se z toho ale časem stalo, že se posuzuje centimetr jakékoli části těla, to je prostě hrůza.

Pokud prostě z videozáznamů není ofsajd během minuty zkoumání zjevně prokazatelný, tak prostě útočící hráč nezneužil svého postavení a má se mu nechávat výhoda ve prospěch více uznaných gólů. A má to platit obecně, ve SPORNÝCH situacích se má vždy rozhodnout ve prospěch gólů.

8 2
možnosti

F60i76l79i28p 54J38a30r90a78b

7. 10. 2023 19:12

Jako úvaha je to sice hezké, ale nestačí to. Musel byste přijít s takovou definicí pravidel, na jejímž základě by šel tento pohled aplikovat i na hřišti. Asi se nemusíme bavit o tom, že definici typu "pokud VAR potřebuje více než minutu, o ofsajd se nejedná" do praxe uvést nelze.