Obránce Hoffenheimu Pavel Kadeřábek slaví gól v utkání s Heidenheimem

Obránce Hoffenheimu Pavel Kadeřábek slaví gól v utkání s Heidenheimem | foto: AP

Čvančara se proti Leverkusenu neprosadil. Kadeřábek pomohl gólem k velkému obratu

• 8
Český obránce Pavel Kadeřábek gólem pomohl Hoffenheimu k velkému obratu v druhém kole bundesligy v Heidenheimu z 0:2 na 3:2. Útočník Tomáš Čvančara po parádním představení v úvodní kole v Augsburgu tentokrát za Mönchengladbach proti Leverkusenu neskóroval, jeho tým třikrát inkasoval a jasně prohrál.

V Heidenheimu domácí nováček vedl ještě v 77. minutě už 2:0, ale hosté vyhráli 3:2. Kadeřábek vyrovnával v 80. minutě na 2:2 z dorážky, bývalý český reprezentant se v bundeslize trefil poprvé od loňského září. V nastavení rozhodl z penalty Kramarič. Doporučil ji videorozhodčí.

Leverkusen v Mönchengladbachu herně celé utkání dominoval a do vedení šel už po 18 minutách. Po přímočaré akci se hlavou trefil Boniface, pro nějž to byla první branka v dresu Bayeru od letního přestupu ze Saint Gilloise.

Leverkusen pak přidával jednu šanci za druhou, bývalý hráč Borussie Xhaka krásnou střelou vedení hostí zdvojnásobil, ale videorozhodčí ho o výstavní trefu obral kvůli předcházejícímu ofsajdu Taha. K ojedinělé šanci se domácí dostali krátce před pauzou, ale Čvančarovi tentokrát chyběl krok, aby navázal na dva góly z minulého utkání s Augsburgem.

Naopak v nastavení prvního poločasu se po standardní situaci prosadil Tah po asistenci Hofmanna, který v létě přestoupil do Leverkusenu právě z Mönchengladbachu, a od místních fanoušků musel celý zápas snášet pískot. Krátce po pauze Boniface přidal svou druhou branku a stanovil konečné skóre. Adam Hložek v dresu vítězů nastoupil až v 81. minutě.

Union Berlín zvítězil i přes dlouhé oslabení na hřišti Darmstadtu 4:1. Poprvé se v základní sestavě objevil obránce Gosens, který v létě přestoupil do německé metropole z Interu Milán a vstřelil dvě branky. Union hrál už od 21. minuty bez dvakrát napomínaného Aaronsona.

Dortmund překvapivě ztratil na hřišti Bochumi, kde remizoval 1:1. Domácí poslal v prvním poločase do vedení Stöger, za vicemistra odpověděl v druhém dějství Malen.

Freiburg zvítězil doma nad Brémami 1:0 díky brance střídajícího Philippa. Bývalý hráč Werderu překonal brankáře Pavlenku dorážkou v šesté minutě nastavení. Brémy jsou tak po debaklu s Bayernem 0:4 z úvodního kola v tabulce poslední.

Druhou výhru přidal Wolfsburg, jenž díky dvěma brankám Winda zvítězil v Kolíne nad Rýnem 2:1. Dánský útočník vstřelil všechny čtyři branky svého týmu v sezoně. Václav Černý nastoupil v dresu vítězného týmu v základní sestavě a odehrál 85 minut.

Výsledky 2. kola: Bochum - Dortmund 1:1 (13. Stöger - 56. Malen), Darmstadt - Union Berlín 1:4 (24. Mehlem - 4. a 35. Gosens, 39. Behrens, 65. Doekhi), Freiburg - Brémy 1:0 (90.+6 Philipp), Heidenheim - Hoffenheim 2:3 (26. Beste, 59. Pieringer - 77. Beier, 80. Kadeřábek, 90. Kramarič z pen.), Kolín nad Rýnem - Wolfsburg 1:2 (55. Waldschmidt - 62. a 73. Wind), Mönchengladbach - Leverkusen 0:3 (18. a 53. Boniface, 45.+6 Tah), Mohuč - Eintracht Frankfurt 1:1 (25. I Če-song - 90.+1 Marmúš), Bayern Mnichov - Augsburg 3:1 (32. vlastní Uduokhai, 40. z pen. a 69. Kane - 86. Beljo).

18.Brémy20020:50

1. FSV Mohuč 05 - Eintracht Frankfurt 1:1 (1:0)

Branky: 25. I Čä-song - 90+1. Marmúš. Rozhodčí: Bastian Dankert – René Rohde, Marcel Unger. ŽK:55. Fernandes, 75. Kohr - 32. Koch, 49. Knauff, 90+2. Marmúš. ČK:61. Knauff.

1. FSV Mohuč 05 Zentner (C) – van den Berg, Fernandes (79. Bell), Leitsch (69. Hanche-Olsen) – Caci, Kohr, Barreiro, Mwene (78. da Costa) – Stach – Weiper (69. Gruda), I Čä-song (78. Richter).

Eintracht Frankfurt Trapp (C) – Pacho, Smolčić (80. Lenz), Koch – Max (80. Ngankam), Jakić (70. Buta), Schirí, Knauff – Marmúš, Götze (83. P. Aaronson) – Kolo Muani (70. Dina Ebimbe).

Bayern Mnichov - FC Augsburg 3:1 (2:0)

Branky: 32. Uduokhai, 40. Kane, 69. Kane - 86. Beljo. Rozhodčí: D. Siebert – C. Günsch, F. Assmuth. ŽK:83. Gravenberch - 56. Rexhbecaj, 79. Cardona.

Bayern Mnichov Ulreich – Mazráwí (71. Laimer), Upamecano, Kim Min-čä (81. de Ligt), Davies – Goretzka, Kimmich (C) – Gnabry (71. T. Müller), Sané (71. Tel), Coman (81. Gravenberch) – Kane.

FC Augsburg Dahmen – Engels (83. Gumny), Bauer, Uduokhai, Valentin – Rexhbecaj (66. Breithaupt), Dorsch – Vargas (66. Cardona), Demirović (C) – Michel (66. Beljo), Berisha (66. Tietz).

SV Darmstadt 98 - 1. FC Union Berlín 1:4 (1:3)

Branky: 25. Mehlem - 5. Gosens, 36. Gosens, 41. K. Behrens, 66. Doekhi. Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Gorniak. ŽK:35. Mehlem, 45. Manu - 6. B. Aaronson. ČK:22. B. Aaronson.

SV Darmstadt 98 Schuhen – Maglica (68. Vilhelmsson), Klarer (46. Bader), Riedel – Nürnberger, Holland (C), Mehlem (79. Kempe), Manu (67. Stojilković) – Honsak (46. Hornby), Franjić – L. Pfeiffer.

1. FC Union Berlín Rönnow – Doekhi (C), Knoche, Leite – Juranović, Laídúní (65. Kemlein), Král, B. Aaronson, Gosens (86. Roussillon) – K. Behrens (65. Siebatcheu), Fofana (26. S. Becker, 65. Volland).

Heidenheim - Hoffenheim 2:3 (1:0)

Branky: 26. Beste, 59. Pieringer - 77. Beier, 80. Kadeřábek, 90. Kramarić. Rozhodčí: Hartmann – Schüller, Bandurski.. ŽK:38. Dinkci - 25. Bülter, 40. Akpoguma, 70. Grillitsch, 82. Kadeřábek, 90+5. Weghorst.

Heidenheim K. Müller – Traoré (90+2. Schimmer), Mainka (C), Siersleben, Föhrenbach – Dinkci (78. Sessa), Maloney, Thomalla (90. Dovedan), Beste – Pieringer (78. Schöppner), Kleindienst.

Hoffenheim Baumann (C) – Kabak (64. Beier), Brooks (53. Vogt), Akpoguma – Kadeřábek, Prömel (64. F. Becker), Grillitsch, Kramarić, Bülter (52. Skov) – Bebou (74. Bischof), Weghorst.

1. FC Köln - VfL Wolfsburg 1:2 (0:0)

Branky: 55. Waldschmidt - 62. Wind, 72. Wind. Rozhodčí: Jöllenbeck – Gittelmann, Weickenmeier. ŽK:49. Adamjan - 58. Černý, 79. Majer, 90. Wind, 90. Arnold, 90+5. Zesiger.

1. FC Köln Schwäbe – Schmitz, Hübers, Chabot, Paqarada – Ljubičić (77. Maina), Martel (69. Olesen) – Carstensen (69. Finkgrafe), Kainz (C) (77. Huseinbašić), Waldschmidt – Selke (28. Adamjan).

VfL Wolfsburg Casteels (C) – Maehle, Lacroix, Zesiger, Cozza (63. Baku) – Svanberg, Gerhardt (63. Arnold), Majer (85. Tomás) – Černý (85. Vranckx), Wind, Wimmer (90+5. Kamiński).

Mönchengladbach - Leverkusen 0:3 (0:2)

Branky: 18. Boniface, 45+6. Tah, 53. Boniface. Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Kimmeyer. ŽK:45+4. Čvančara, 45+5. Itakura - 16. Boniface, 45+4. Tah, 45+4. Frimpong.

Mönchengladbach Omlin (C) – Scally, Friedrich, Itakura (88. Ullrich), Wöber – Weigl, Neuhaus (67. Reitz) – Honorat (79. Borges Sanches), Pléa, Ngoumou (67. Hack) – Čvančara (79. Ranos).

Leverkusen Hrádecký (C) – Kossounou (81. Stanišić), Tah, Tapsoba – Frimpong (69. Arthur), Palacios (70. Andrich), Xhaka, Grimaldo – J. Hofmann (81. Hložek), Wirtz – Boniface (88. Puerta).

VfL Bochum - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)

Branky: 13. Stöger - 56. Malen. Rozhodčí: Schröder – Grudzinski, Neitzel-Petersen.. ŽK:67. Stöger, 71. Bero - 75. Can. Diváci: 26000.

VfL Bochum Riemann – Mašović, Orděc, Bernardo – Passlack (81. Gamboa), Losilla (C), Stöger (81. Osterhage), Wittek (48. Soares) – Asano (59. Antwi-Adjei), Bero – P. Hofmann (59. Broschinski).

Borussia Dortmund Kobel – M. Wolf, N. Schlotterbeck, Hummels (46. Süle), Binsibajní – Sabitzer (62. Adeyemi), Can (C) – Malen (81. Bynoe-Gittens), F. Nmecha (81. Özcan), Brandt – Haller (81. Moukoko).

SC Freiburg - Brémy 1:0 (0:0)

Branky: 90+6. M. Philipp. Rozhodčí: Brand – Stein, Thomsen. ŽK:38. Kübler, 45. Höfler - 6. Schmid, 55. Friedl. Diváci: 34 700.

SC Freiburg Atubolu – Sildillia, Ginter, Lienhart, Kübler (85. Schmidt) – Eggestein, Höfler – Doan (71. Gregoritsch), Sallai (61. Philipp), Grifo (C) – Höler (84. Weißhaupt).

Brémy Pavlenka – Friedl (C), Stark, Pieper – Groß (79. Lynen) – Jung, Schmid (87. Grujev), Stage, Weiser (72. Bittencourt) – Ducksch (87. Kownacki), Füllkrug.