FRUSTRACE, ZKLAMÁNÍ. Gólman Arsenalu Petr Čech krátce po prohraném derby s...

FRUSTRACE, ZKLAMÁNÍ. Gólman Arsenalu Petr Čech krátce po prohraném derby s Tottenhamem. | foto: Reuters

Jsem naštvaný a zklamaný, řekl Čech po prohraném derby s Tottenhamem

• 15
Dělal, co mohl, statistici mu napočítali devět zákroků, chytil tři gólovky. Petr Čech podal v derby proti Tottenhamu nadprůměrný výkon, Arsenal ale přesto prohrál 0:2 po dvou slepených brankách a zkomplikoval si boj o první čtyřku. „Porážka bolí, tyto zápasy pro nás a pro fanoušky hodně znamenají,“ řekl Čech po utkání.

Odchytal jedno z nejlepších utkání za poslední dobu. A po jeho konci byl právem naštvaný. Arsenal se proti Tottenhamu nedostal vůbec do hry a padesátou bitvu o severní Londýn pod vedením trenéra Arséna Wengera nezvládl.

Prohra 0:2 se navíc jeví jako milosrdná. Čech se v bráně oháněl, na konci prvního poločasu vyrazil nepříjemnou střelu Jana Vertonghena, krátce po změně stran pohlídal nebezpečný technický pokus Victora Wanyamy.

„O přestávce jsem cítil, že jsme ve hře. Ve druhé půli jsme se chtěli zlepšit a dojít si pro tři body, jenže nás Tottenham dostal pod tlak, vytvořil si šance a nakonec vstřelil dvě branky,“ popisoval v rozhovoru s klubovým webem Čech.

Ani s jedním gólem domácích nemohl nic dělat - při prvním vyrazil střelu Christiana Eriksena a Dele Alli dorážel do prázdné, ačkoli kolem něj stáli čtyři obránci! U penalty Harryho Kanea riskl Čech prostředek, zůstal stát, kdežto útočník pálil k tyči.

To vše v rozmezí 146 vteřin. „Jsem naštvaný a zklamaný,“ řekl brankář Arsenalu, „musím však uznat, že jsme potkali tým plný sebevědomí, který prožívá skvělou sezonu.“

O tom Tottenham přesvědčoval prakticky celých devadesát minut. Mezi tři tyče vyslal téměř třikrát víc střel než jeho rival (11), i za stavu 2:0 byl nebezpečný, i když se hlavně snažil hlídat rychle vypracovaný náskok. V 68. minutě zkoušel znovu štěstí z dálky Vertonghen, nadějný únik neproměnil Kane, hned poté po centru rohu hlavičkoval Toby Alderweireld - to všechno Čech pochytal.

„Spurs si zasloužili vyhrát, to je nutné akceptovat a posléze analyzovat,“ řekl v rozhovoru s BBC trenér Wenger. Připomněl, že porážka přišla v nejhorší možnou dobu - nejen, že Arsenal skončí po dvaadvaceti letech v tabulce pod Tottenhamem, ale navíc má daleko k Lize mistrů.

Na čtvrtou příčku, která zajišťuje postup do kvalifikace, ztrácí - byť se zápasem k dobru - šest bodů. „Musíme vyhrát zbývající duely a doufat, že někdo před námi zaváhá,“ dodal Čech.

Dokáže Arsenal zachránit zpackanou sezonu?