TAKHLE DAL ALLI SVŮJ DRUHÝ GÓL. Záložník Tottenhamu tak zvýšil náskok svého...

TAKHLE DAL ALLI SVŮJ DRUHÝ GÓL. Záložník Tottenhamu tak zvýšil náskok svého týmu nad Chelsea na 3:1. | foto: AP

Tottenham otočil duel s Chelsea, Arsenal bez Čecha doma udolal Stoke

• 4
Fotbalisté Tottenhamu obrátili utkání proti Chelsea z 0:1 na 3:1 a svému soupeři odskočili na čtvrté příčce na rozdíl osmi bodů. Tři branky – všechny v závěrečné čtvrthodině – vstřelil také Arsenal, který ve 32. kole anglické ligy porazil Stoke 3:0. Výhru domácích, v jejichž sestavě chyběl lehce zraněný Petr Čech, řídil dvěma zásahy Pierre-Emerick Aubameyang.

Po opatrném úvodu zápasu mezi Chelsea a Tottenhamem se ve 30. minutě jako první prosadili domácí. Mosesův centr z pravé strany Lloris podskočil a pro Moratu nebyl problém trefit odkrytou branku. Španělský útočník vstřelil v této sezoně Premier League už sedmý gól hlavou, což je nejvíc v soutěži.

O vyrovnání se postaral v nastaveném čase první půle Eriksen, jenž napálil míč z 25 metrů přímo pod břevno.

Zápas rozhodl při svém stém startu v Premier League záložník Dele Alli. V 62. minutě zužitkoval dalekonosný Dierův pas za obranu a pohotově překonal Caballera. O čtyři minuty později využil zmatků v domácí obraně a po dvou zblokovaných pokusech Sona doklepl míč do branky.

Tottenham vyhrál na Stamford Bridge po 25 zápasech a ukončil nejdéle trvající sérii bez vítězství na konkrétním stadionu v rámci celé Premier League.

Trenér Arsenalu Arséne Wenger udělal proti poslednímu ligovému utkání sedm změn v základní sestavě, nejvíc od roku 2011. Jedna z nich nastala i v domácí brance, kde poprvé po roce nastoupil v lize od úvodní minuty David Ospina.

Kolumbijský brankář ale nemusel v průběhu prvního poločasu proti Stoke řešit žádnou vážnější situaci. Na druhé straně měl jedinou příležitost Ramsey, který obloučkem trefil břevno.

Po změně stran favorit zvýšil tempo, hra se otevřela a přišly i šance. Po necelé hodině hry Elneny trefil ve vyložené šanci pouze obránce, následnou dorážku Monreala zneškodnil Butland. V 69. minutě zakroutil na druhé straně míč do vzdálenější tyče přímo z rohového kopu Shaqiri. Krátce nato neproměnil samostatný únik Aubameyang a z následného rohového kopu neuspěl sám před brankářem ani Chambers.

Arsenal se dočkal až čtvrt hodiny před koncem. Po faulu Martinse Indiho na Özila se pokutového kopu ujal Aubameyang a zajistil domácím tři body. Gabonský útočník přidal v 86. minutě po rohovém kopu ještě druhou branku a na konečných 3:0 upravil znovu z penalty střídající Lacazette.

Arsenal porazil Stoke i v šestnáctém domácím zápase za sebou a zůstává na šestém místě. Stoke prohrálo osmé utkání v řadě a je dál předposlední.

V sobotu vyhrály první tři celky tabulky, týmy z Manchesteru rozhodly v úvodu, Liverpool musel skóre otáčet.

Nedělní výsledky 32. kola: Arsenal - Stoke 3:0 (75. z pen. a 86. Aubameyang, 89. Lacazette z pen.), Chelsea - Tottenham 1:3 (30. Morata - 62. a 66. Alli, 45.+1 Eriksen).

Arsenal FC - Stoke City 3:0 (0:0)

Branky: 75. Aubameyang, 86. Aubameyang, 89. A. Lacazette. ŽK:37. Elneny - 66. Johnson, 90+1. Martins Indi.

Arsenal FC Ospina – Bellerín, Chambers, Mustafi, Monreal – Elneny (76. Xhaka), Wilshere (C) (76. Mchitarjan) – Ramsey, Özil, Welbeck (61. A. Lacazette) – Aubameyang.

Stoke City Butland – Johnson, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Allen, Ndiaye – Bauer, Shaqiri, Sobhi (80. Crouch) – Diouf (61. Berahino).

Chelsea FC - Tottenham Hotspur 1:3 (1:1)

Branky: 30. Morata - 45+1. Eriksen, 62. Alli, 66. Alli. Rozhodčí: Marriner – Ledger, Long. ŽK:70. Davies.

Chelsea FC Caballero – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – Moses (81. Giroud), Fàbregas, Kanté, Alonso (83. Emerson) – Willian, E. Hazard – Morata (88. Hudson-Odoi).

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Trippier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Dier (81. Wanyama), M. Dembélé – Lamela (88. Moussa Sissoko), Alli, Eriksen – Son (74. Kane).