Fotbalisté do 19 let v kvalifikaci postupují

• 3
Esch sur Alzette - Česká fotbalová devatenáctka díky dnešnímu vítězství 2:0 nad Tureckem v závěrečném zápase úvodní části kvalifikace o účast na mistrovství Evropy 2007 vyhrála čtyřčlennou skupinu a zajistila si postup do elitní kvalifikační fáze. V utkání se blýskl slávistický talent Necid, který vstřelil obě branky.

Devatenáctka vstupovala do nedělního duelu s vědomím, že jí k definitivě postupu stačí zisk jediného bodu. Pokud by třetí Lucembursko nevyhrálo nad Walesem vysokým rozdílem, mohli si Češi dovolit i prohrát.

Svěřenci trenéra Chromého se však na matematické propočty nechtěli spoléhat a do utkání vtrhli jako uragán. Už ve 3. minutě uklidnil vedoucí brankou český celek Necid a ve 25. minutě zvýšil na konečných 2:0.

Reprezentace do 19 let poté již v klidu kontrolovala průběh a připsala si cenný úspěch proti Turkům, s nimiž se českým mládežnickým reprezentacím v poslední době příliš nedařilo.

Ve druhé fázi kvalifikace bude 28 týmů rozděleno do sedmi skupin, z nichž si jen vítězové zajistí účast na evropském šampionátu v Rakousku. Los se uskuteční 5. prosince v Nyonu.

ČR - Turecko 2:0 (2:0)
3. a 25. Necid. Rozhodčí: Moen (Nor.).
Sestava ČR: Toma - Dohnálek, Bodeček, Halama, Stroupek - Vácha, Doležal (89. Peškar), Gecov, Hloušek (79. Dočkal) - Necid, Nečas (57. Kokoška).
Lucembursko - Wales 1:0