Radost mládežnické reprezentace - ilustrační foto.

Radost mládežnické reprezentace - ilustrační foto. | foto: Lukáš Procházka, MF DNES

Fotbalisté do 17 let zahájili mistrovství Evropy remízou s Rumunskem

• 4
Čeští fotbalisté do 17 let ve svém úvodním utkání na mistrovství Evropy v Srbsku remizovali s Rumunskem 1:1. Zisk bodu zařídil dvě minuty před koncem Nikolas Salašovič.

Svěřenci trenéra Josefa Csaplára tak udrželi naději na postup do semifinále i na účast na mistrovství světa, k čemuž potřebují skončit do třetího místa ve skupině.

V druhém utkání skupiny B Nizozemci zvítězili 2:0 nad Německem.

Český tým se dlouho nedokázal prosadit přes rumunskou obranu. Naopak soupeř několikrát zahrozil a v 52. minutě jej poslal do vedení nejlepší kvalifikační střelec Himcinschi.

Vysvobození pro český tým přišlo až v 78. minutě, kdy Salašovič z 25 metrů vyslal na soupeřovu branku první a jedinou přímou střelu a ta skončila v síti. Záložník Slavie přitom do utkání málem nenastoupil, protože se potýkal s poraněním paty.

"S výsledkem nemůžeme být spokojení. Šli jsme si pro výhru, ke které měl pomoci útočný fotbal. To se ale nestalo a ztratili jsme důležité body. To je to podstatné," zhodnotil zápas Csaplár pro web uefa.com. "Přesto jsem spokojený s výkonem hráčů. Ale tenhle zápas jsme měli vyhrát," dodal.

V dalším utkání se Češi utkají v pátek od 17:00 s Německem.