Německé fotbalistky  Lena Oberdorfová (6) a Nicole Anyomiová po vyřazení na...

Německé fotbalistky Lena Oberdorfová (6) a Nicole Anyomiová po vyřazení na mistrovství světa. | foto: AP

Další selhání favoritek. Německé fotbalistky po remíze s Koreou na MS končí

• 1
Německé fotbalistky budou poprvé v historii chybět v osmifinále mistrovství světa. Na turnaji v Austrálii a na Novém Zélandu v posledním utkání skupiny H nezvládly pozici obrovských favoritek a pouze remizovaly s Jižní Koreou 1:1, což jim stačilo jen na třetí místo. Z první pozice jde dál Kolumbie, které nevadila ani porážka 0:1 s Marokem. Afričanky tak obsadily druhou příčku a slaví překvapivý postup.

Maročanky narazí v další fázi na Francii, Kolumbijky vyzvou Jamajku.

Dvojnásobné mistryně světa Němky chtěly napravit předchozí porážku 1:2 s Kolumbií, do utkání proti Jižní Koreji ale neměly dobrý vstup. Už v šesté minutě inkasovaly po trefě Čo So-hjon.

Favoritky sice do přestávky srovnaly zásluhou Alexandry Poppové, ale ve druhém poločase už další platný gól nepřidaly. Trefu Jule Brandové z 56. minuty rozhodčí po zásahu videa neuznaly pro ofsajd. Němky zaznamenaly nejhorší výsledek na MS v historii. Při předchozích osmi účastech na šampionátu ze základní skupiny pokaždé postoupily.

Maročanky naopak zapomněly na úvodní debakl od Německa 0:6 a připsaly si druhé vítězství za sebou. O vítězství nad Kolumbií a postupu ze druhé příčky rozhodla v nastaveném čase první půle Anisa Lahmaríová, která napravila předtím neproměněnou penaltu Ghizlani Čebbakové.