Č. Budějovice - Plzeň 0:3, snadná výhra, hosté se dotáhli na první místo

• 60
Fotbalisté Plzně vyhráli čtvrtý ligový zápas v řadě a v tabulce se před nedělním pražským derby bodově dotáhli na vedoucí Slavii. V Českých Budějovicích vykročili za vítězstvím ještě v prvním poločase, kdy se trefili Krmenčík a Procházka. V závěru upravil na 3:0 náhradník Chorý.

Byl to jeden ze snadnějších plzeňských zápasů v sezoně. Žádné trápení do posledních minut, žádná přetahovaná jako posledně s Jabloncem (3:2).

„V první půli jsme hráli vemi dobře, zaslouženě jsme vedli a měli jsme další příležitosti, po nichž jsme mohli přidat góly. Druhý poločas už ale podle mých představ nebyl. Byl to spíš boj a my se nedostali tolik do mezihry, což mi vadilo,“ řekl plzeňský kouč Pavel Vrba.

Už o přestávce Západočeši drželi dvoubrankové vedení a nic nenasvědčovalo tomu, že by pro ně snad mělo být ošidné. Plzeň měla zápas pevně v rukou.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Díky Krmenčíkovi, který po necelých dvaceti minutách technickou střelou levou nohou překonal z hranice šestnáctky brankáře Staňka.

Díky Procházkovi, který před pauzou ranou do protipohybu domácího gólmana pohotově zvýšil na rozdíl dvou branek.

A také díky Hruškovi, brankáři, jenž v úvodu zápasu, ještě za bezgólového stavu, zneškodnil jedinou velkou šanci domácích.

Českobudějovický Rabušic na něj běžel po ztrátě Hořavy na polovině hřiště sám, ale přízemním pokusem z pravé strany ho neprostřelil.

Hloušek si zlomil nos

Bolestivé zranění si z v Českých Budějovicích odnesl plzeňský fotbalista Adam Hloušek. Domácí útočník Ivan Schranz ho v druhé trefil kopačkou do hlavy a způsobil mu zlomeninu nosu.

Hloušek v 64. minutě vystřídal Jana Kovaříka, ale na trávníku příliš dlouho nepobyl. V 70. minutě ho v souboji zasáhl kopačkou do hlavy Schranz a způsobil mu nejen krvavé zranění, ale také zlomeninu.

Třicetiletý levý obránce či záložník, který přišel do Viktorie před sezonou, musel v doprovodu lékařů okamžitě ze hřiště a v 73. minutě ho nahradil Ondřej Mihálik. Hloušek poté putoval do nemocnice na další vyšetření, řekl novinářům plzeňský tiskový mluvčí Václav Hanzlík. Schranz za svůj faul dostal žlutou kartu. (ČTK)

Od té chvíle Plzeň dominovala. Zvlášť po vedoucí trefě se zdálo, že hraje snadný zápas. Měla dostatek času, prostoru na kombinaci i šancí.

Pravda, po přestávce domácí nováček, kterému scházel po červené kartě z minulého týdne zkušený stoper Sivok, přece jen zabral, v určitých pasážích dokázal soupeře přitlačit, probudil fanoušky na tribunách, snažil se. Ale gól nedal.

Naopak čelil mnoha brejkovým situacím, kterým až do nastavení úspěšně odolával. Jenže střídající Chorý Staňka v závěru stejně překonal.

„Kluci v druhé půli podali velice dobrý výkon, bohužel tomu chyběl kontaktní gól. Kdybychom dali na jedna dva, zápas mohl být dramatičtější. Bohužel ve finální fázi jsme nebyli tak důslední. Výsledek nula tři je pro nás ale krutý,“ myslí si českobudějovický kouč David Horejš.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37