Blšanští podruhé v řadě vyhráli

• 3
Příbram - V minulém kole vyhrály Blšany poprvé v této sezoně. Na lavičce posledního týmu měl premiéru ve funkci hlavního trenéra Michal Bílek. V sobotu nastoupili Blšanští proti Příbrami a opět zvítězili. To čekal málokdo. Poslední příčku sice neopustily, ale od Žižkova je dělí už jen horší skóre.

Blšany musejí za příbramský azyl platit dvě stě tisíc korun za zápas, ale dnes ušetřily, protože domácím týmem byla podle rozlosování Příbram. Na trávníku to však nebylo příliš znát.

Trenér Chovanec po třech inkasovaných gólech na Bazalech zcela změnil složení obrany. Vedle distancovaného Máchy vypadli ze sestavy i Riegel a Janů. Na kraje se postavili původem záložníci Svoboda s Novákem a do středu se po delší době vrátil Formánek.

Moc dobře to nefungovalo. Už v šesté minutě po nedorozumění Turtenwalda s Novákem odcentroval Polodna a Pešír dal svůj první gól po více než roční přestávce.

Suverenita domácích byla rázem pryč a Příbramští mohli jen litovat, že těsně před inkasovaným gólem nevyužili obrovskou šanci - Otepkovu střelu zastavila tyč.

Ze šoku se vzpamatovávali jen pomalu a ve 14. minutě moc nechybělo, aby Václavík
kapituloval podruhé. Přízemní střela z Šelichovy kopačky jen těsně minula tyč.

Nejblíž k vyrovnání měl ve 21. minutě exblšanský Žemlík, ale míč mířící do opuštěné branky v poslední chvíli odvrátil obránce Horáček. Domácí obranu dál zaměstnával Pešír, který se po vážném zranění kolenních vazů pomalu znovu dostává do formy.

Chovanec asi svým svěřencům o přestávce rázně domluvil, protože hned po změně stran Siegl přiklepl míč Otepkovi a bylo vyrovnáno.

Jenže děravá příbramská obrana dál hazardovala. V 63. minutě se nepovedený odkop odrazil od blšanského Horáčka do sítě. Pro nedobrovolného střelce to byl vůbec první ligový gól a Blšanům přinesl druhou výhru za sebou.

Příbramský trenér Jozef Chovanec byl rozčarován hrou svého týmu, kterou hlavně ve druhém poločase označil za chaotickou. "Přizpůsobili jsme se soupeři a inkasovali góly po fatálních chybách," posteskl si Chovanec.

Jeho dlouholetý spoluhráč a dnes protivník Michal Bílek měl naopak důvod k úsměvu. Dva zápasy na lavičce - dvě výhry, to je bilance, jakou by od posledního týmu tabulky nikdo nečekal.

"Hodně sázíme na bojovnost a první vítězství hráčům hodně zvedlo sebevědomí. Dnes šli tvrdě za svým cílem," poukázal na příčiny blšanské proměny.

PŘÍBRAM - BLŠANY 1:2 (0:1) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 46. R. Otepka
Góly: 5. T. Pešír, 62. M. Horáček
Sestavy: M. Václavík - V. Svoboda (46. J.A. Loseille), R. Formánek, V. Turtenwald, R. Novák - R. Otepka, P. Zavadil, J. Birhanzl (72. J. Adamec), J. Rychlík - H. Siegl (59. D. Cesarec), J. Žemlík
Sestavy: A. Chvalovský - S. Lukáč, M. Horáček, R. Šourek, J. Vorel - R. Šelicha, J. Bílek, P. Devátý, L. Pleško (80. L. Michal) - M. Polodna (89. P. Hašek), T. Pešír (67. J. Sýkora)
Náhradníci: L. Paleček, V. Janů, J. Riegel, J. Berger
Náhradníci: T. Obermajer, F. Stibůrek, R. Sláma, D. Sourada
Rozhodčí: Čecháček - Kašný, Drastík
Počet diváků: 2820 (35% z kapacity 8 000 diváků)

Příbramský záložník Rudolf Otepka (uprostřed) se snaží sebrat míč blšanskému Tomáši Obermajerovi. Akci přihlíží Lukáš Pleško. V první lize fotbalu vyhrály Blšany 2:1.

Blšany v první lize fotbalu podruhé za sebou vyhrály. Jedné z jejich útočných akcí čelí příbramská obrana a gólman Václavík.

Blšanský fotbalista Michal Polodna se marně snažil zastavit příbramského záložníka Rudolfa Otepku. Přesto Blšany v Příbrami vyhrály 2:1.