Domácí Švýcarsko má první body

Curych - Fotbalisté Švýcarska si připsali na mistrovství Evropy hráčů do 21 let první body za vítězství 2:0 nad Portugalskem. Po úvodní porážce s Anglií se tým pořádající země prosadil v druhém poločase. V 60. minutě byl při standardní situaci ve vápně faulován Melunovic a Cabanas proměnil nařízenou penaltu. Stejný hráč po chvíli našel při zahrávání volného kopu před brankou nekrytého Freie, jenž druhým gólem pojistil vítězství Švýcarska. Obhájci titulu Italové porazili ve svém druhém utkání Anglii 2:1 a připsali si první vítězství na turnaji.

Se ziskem čtyř bodů vedou Italové, fináloví přemožitelé českého týmu z minulého šampionátu, skupinu A o bod před Švýcarskem, které má o gól lepší skóre než Anglie.

Italští hráči zvítězili díky dvěma trefám Maccaroneho. Jednobrankový náskok v závěru ubránili, i když dohrávali zápas bez vyloučeného Bonery.