Jihlavský obránce Mohamed Tijani (vpravo) v zápase s Vítkovicemi.

Jihlavský obránce Mohamed Tijani (vpravo) v zápase s Vítkovicemi. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Vítkovický kouč po výhře nad Vyšehradem: Bylo to hodně o hlavách

• 0
První porážka fotbalistů Třince (s Jihlavou 0:1) a první vítězství Vítkovic (nad Vyšehradem 4:2). Takové bylo třetí kolo národní ligy z pohledu moravskoslezských klubů.

Třinečtí od 51. minuty hráli bez vyloučeného brankáře Adamušky, který fauloval Vaculíka. Ten šel kopat penaltu a přestřelil branku. Jihlavští rozhodli až v 72. minutě.

Jihlava vyhrála v Třinci, uspělo i Brno v Sokolově. Derby pro Duklu

„Přestože jsme po tom vyloučení hráli už úplně bez útočníka, nadechli jsme se a měli i šanci jít do vedení. Jenže jsme neuspěli a soupeř si na svou příležitost počkal,“ řekl třinecký trenér Svatopluk Habanec. „Byl to boj a pro nás dobrá zkušenost.“

Vítkovice získaly první body v sezoně a nastřílely i první góly, byť s Vyšehradem dvakrát prohrávaly.

„To utkání bylo hodně o hlavách, protože kluci výborně pracují, ale chyběl jim pořádný výsledek,“ podotkl vítkovický trenér Jiří Balcárek.

Gólem a dvěma asistencemi se zaskvěl záložník Jakub Matoušek. Mezi střelce se zapsal také záložník Filip Zorvan, jenž přišel na hostování z Hradce Králové - a Vítkovičtí všechny potřebné formality vyřídili jen 75 minut před zápasem.