Miloš Kratochvíl (v zeleném) z Jablonce v zápase s Brnem

Miloš Kratochvíl (v zeleném) z Jablonce v zápase s Brnem | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Fotbalový pohár: Jablonec rozhodl s Brnem až v závěru, uspěla i Boleslav

• 15
Fotbalový pohár zná další čtyři osmifinalisty. V zápasech 3. kola uspěly všechny prvoligové celky - Mladá Boleslav, Jablonec, Teplice a Olomouc. Boleslav doma porazila druholigovou Chrudim 4:2. Jablonec na svém hřišti udolal Zbrojovku Brno 3:2. Sigma doma porazila brněnskou Líšeň 4:2 a Tepličtí zdolali dalšího soupeře z druhé nejvyšší soutěže Třinec 2:1.

Mladoboleslavští v úvodním poločase neproměnili několik šancí a v 56. minutě překvapivě inkasovali po Hynkově přesné střele. Chvíli poté mohl z pokutového kopu odpovědět ruský kanonýr Komličenko, ale netrefil branku.

Domácí nicméně překvapení nepřipustili a v závěrečné dvacetiminutovce skóre otočili. Nejprve vyrovnal Brazilec Túlio, mezi 72. a 85. minutou se dvakrát prosadil Bosňan Mešanovič a čtvrtou branku přidal Bucha. V nastavení porážku Chrudimi zmírnil Mastík proměněnou penaltou.

Zbrojovku poslal do vedení ve 24. minutě Růsek, krátce poté srovnal Kratochvíl. Jeho spoluhráč Jovovič v 71. minutě zvýšil na 2:1 pro severočeské mužstvo, ale hosté rychle odpověděli díky Barišovi. Závěr patřil Jablonci a útočníku Doležalovi, který šťastně propálil brankáře Halousku.

Už minulý týden si účast v osmifinále zajistily Slavia, Sparta, Plzeň, Ostrava, Liberec, České Budějovice, Slovácko, Zlín, Opava, Dukla Praha a Viktoria Žižkov.

Ve středu se o posledním účastníkovi rozhodne v Chlumci nad Cidlinou, kde se představí Bohemians 1905.

FK Mladá Boleslav - MFK Chrudim 4:2 (0:0)

Branky: 70. Túlio, 72. Mešanović, 85. Mešanović, 89. Bucha - 56. Hynek, 90+3. Mastík. Rozhodčí: Jan Petřík – Milan Flimmel, Jakub Šimáček. ŽK:66. Komličenko - 55. Krčál, 71. Drahoš, 72. Mastík.

FK Mladá Boleslav Šeda – Pech (59. Mešanović), Jakub Klíma, Tatajev, Túlio – Ladra (46. Matějovský), Bucha, Budínský, Fulnek – Jiří Klíma, Komličenko (79. Provazník)

MFK Chrudim Zíma – Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík – Luong – Hynek, Sixta (83. Kesner), Froněk (81. Dostálek) – Vašulín, Ujec (69. Rybička)

Přejít na on-line reportáž

SK Sigma Olomouc - SK Líšeň 4:2 (2:0)

Branky: 30. Yunis, 34. Yunis, 51. Štěrba, 90+1. Tandir - 70. Hladík, 85. Hladík. Rozhodčí: Vojkovský – Caletka, Horák. ŽK:74. Pilař, 77. Plšek - 65. Ševčík. ČK:72. Ševčík. Diváci: 1 260.

SK Sigma Olomouc Mandous – Látal, Jemelka (C) (76. Tandir), Štěrba, Kerbr – Greššák – Zahradníček (46. Houska), Gonzalez (46. Plšek), Texl, Pilař – Yunis

SK Líšeň Vítek – Suchý, M. Vintr, Minařík, Málek (46. Hladík), Zikl, Ševčík, Bačo, O. Vintr (63. Reteno), Demeter (C), Rolinek (46. Machálek)

FK Jablonec - FC Zbrojovka Brno 3:2 (1:1)

Branky: 31. Kratochvíl, 71. Jovović, 87. Doležal - 24. Růsek, 75. Bariš. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hurych.. ŽK:60. Pavlík, 77. Štepanovský, 90. Kryštůfek, 90+2. Černín. Diváci: 1 582.

FK Jablonec Hanuš (Hrubý) – Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Jovović, Kratochvíl, Považanec, Sýkora – Matoušek, Doležal (C).

FC Zbrojovka Brno Halouska – Kryštůfek, Pavlík, Šmíd, Eismann (C) – Štepanovský, Baris, Pachlopník, Fousek – Růsek, Pázler.

FK Teplice - FK Fotbal Třinec 2:1 (1:1)

Branky: 16. Jakub Mareš (Vondrášek), 58. Žitný - 26. Wojnar. Rozhodčí: Ondřej Lerch – Zdeněk Vaňkát, Petr Klupák. ŽK:79. Petr Mareš. Diváci: 1045.

FK Teplice Diviš – Paradin (76. Hyčka), Čmovš, Shejbal, Vondrášek – Kodeš, Trubač (46. Kučera), Royo, Žitný (66. Petr Mareš) – Vyhnal, Jakub Mareš (K).

FK Fotbal Třinec Chmiel – Arroyo, Bedecs, Janoščin, Jánošík, Kušnír (K) (46. Omasta), Sula, Tijani, Valenta (66.Kubala), Vaněk, Wojnar (70. Samiec).