Momentka z druholigového utkání Pardubice - Vlašim

Momentka z druholigového utkání Pardubice - Vlašim | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubický trenér: Zápas nám zhořkl, ale klukům chci poděkovat

• 3
Téměř pět let. Tak dlouhou dobu dokázali pardubičtí fotbalisté výhrami a řadou remíz vzdorovat českobudějovickému Dynamu, než v neděli přišla prohra na jeho hřišti 0:1.

„Na utkání jsme se těšili. Prohrou nám to trochu zhořklo, ale i přes ni musím klukům poděkovat za parádní výkon,“ vzkázal do své kabiny na pozápasové tiskové konferenci trenér Pardubic Jaroslav Novotný.

Jihočeši mají včetně jedenadvacátého kola na čele tabulky sedmibodový náskok a míří za postupem mezi elitu, což potvrdili šancí hned ve druhé minutě. Přímo před Jiřím Letáčkem se k odraženému balonu dostal David Ledecký, ale pardubického brankáře nepřekonal.

„Domácí byli více na míči po celý zápas a měli hodně příležitostí, ale Letáček chytal vynikajícně,“ chválil Novotný.

Zhruba po půl hodině pak mohly jít do vedení Pardubice, když ve středu hřiště Adam Fousek zahrál na housle Patriku Čavošovi a nakonec se dostal až ke střele. Tu však nadvakrát zkrotil gólman Jindřich Staněk.

Další důležité momenty přišly ve druhém poločase. V šedesáté druhé minutě nejprve těsně mimo pálil Jiří Kladrubský, o deset minut později pak rozhodčí nařídil penaltu pro Dynamo, když hosté faulovali po rohovém kopu. A Ivo Táborský ji proměnil.

„K té penaltě se nechci moc vyjadřovat. Tyhle situace nastávají a ještě jich bude hodně, takže nemá cenu se kolem toho motat,“ přešel krizovou chvilku Novotný.

Jeho tým mohl přece jen z Budějovic odvážet alespoň bod, Lee však v 89. minutě hlavou trefil pouze tyč.

Pardubice jsou tak po první jarní prohře sedmé a mají dvaatřicet bodů. V příštím kole je čeká domácí souboj posledním Žižkovem. Začíná se ve 13.00.