Varnsdorfský Pavlo Rudnystkyy (vlevo) v souboji s jedním z hráčů Mostu.

Varnsdorfský Pavlo Rudnystkyy (vlevo) v souboji s jedním z hráčů Mostu. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Gólová oslava skončila v krvi, varnsdorfská vítězná série kolapsem

• 1
Krvavá neděle pro druholigový fotbalový Varnsdorf. Začalo to útočníkem Jurčou, který si po vedoucím gólu v Mostě rozřízl dlaň a spěchal do špitálu. Skončilo drtivým finišem Baníku, po kterém by se v hostech krve nedořezal.

Most - Varnsdorf 2:1, derby domácí převrátili díky žolíkovi Mlikovi v 87. a 89. minutě! Skončily tím velesérie - Baník vyhrál po 8 zápasech, Varnsdorf padl po 5 kolech. A opustil postupové příčky, je třetí.

„Naivitou jsme Mostu dovolili otočit. Jsme z toho špatní,“ špitl brankář hostů Radek Porcal. „První gól po zbytečném rohu, druhý po zbytečném faulu před vápnem. Na co kluci myslí?“

Přitom Varnsdorf byl nebezpečnější, gólově to vyjádřil aktivní Radim Jurča. Jenže po nezvládnuté oslavě spoluhráči křičeli: Sanitku! „Chtěl přeskočit reklamní panel, rozmyslel si to, nohy mu podklouzly a rozřízl si ruku,“ líčil záložník Radim Breite. Varnsdorfský trenér Zdeno Frťala povídal: „Bál jsem se, že má něco se srdcem, byl jsem vyplašený. Snad to je jen povrchové.“

Další horor přišel pro hosty vzápětí. Střídající Mlika vyléčil chřipku i střeleckou nemohoucnost Mostu: gól po 377 minutách - a hned nato další. „Úleva! A hrozné štěstí,“ oddechl si Jiří Mlika.

I kouč Wolfgang Jerat po své první výhře: „Byl jsem na infarkt. Snad nás to nakopne.“