Obránce Vyškova Filip Štěpánek.

Obránce Vyškova Filip Štěpánek. | foto: ČTK

Fotbalisté Vyškova vyhráli v Jihlavě, Příbram zdolala Prostějov

• 0
Fotbalisté Vyškova zvítězili ve 13. kole druhé ligy v Jihlavě 1:0 a upevnili si vedení v tabulce. Na druhou Duklu si vypracovali sedmibodový náskok, ale Pražané mají k dobru sobotní zápas s Chrudimí. Výhru 1:0 slaví i Příbram proti Prostějovu, když o třech bodech pro domácí rozhodl v poslední minutě Švestka.

Vyrovnané a nezáživné utkání v Jihlavě rozhodl v 75. minutě Metsoko. Tožský útočník se osmým gólem v druholigové sezoně dotáhl na čelo tabulky střelců.

Vyškovský tým v závěru náskok bez větších potíží udržel. V soutěži protáhl sérii bez porážky na pět duelů, z toho počtvrté zvítězil. Vysočina nebodovala po dvou kolech a je sedmá.

Příbram navázala na formu před reprezentační pauzou a vyhrála popáté za sebou. Třináctý Prostějov v tomto ročníku venku zůstává bez vítězství.

FC Vysočina Jihlava - MFK Vyškov 0:1 (0:0)

Branky: 75. Metsoko. Rozhodčí: Machálek – Arnošt, Šafránková. ŽK:33. T. Franěk - 37. Lahodný. Diváci: 527.

FC Vysočina Jihlava Mastný – T. Svoboda, Vedral (C), Piško, Farka – Tureček (83. Shudeiwa), A. Pešek – Selnar (60. Ogiomade), Lacko, T. Franěk (90. Chytrý) – Tall (60. Fila).

MFK Vyškov Stejskal – Ilko, F. Štěpánek (C), Ab. Sylla, Němeček (76. Kamara) – Eneme (89. Červeň), Mafwenta – Kanakimana (60. Souaré), Lahodný (60. Vintr), Diallo – Metsoko (89. Coulibaly).

FK Příbram - 1. SK Prostějov 1:0 (0:0)

Branky: 90. Švestka. ŽK:74. Nkwinga - 58. Schaffartzik, 79. Habusta, 86. R. Látal.

FK Příbram Melichar – Antwi, Dudl (82. Dav. Krch), Fišl, Jahić – Hušbauer (C) – Jandera, F. Matoušek (69. Vokřínek), Nečas (69. Anih), Nkwinga (82. Wágner) – Švestka.

1. SK Prostějov Krynskyj – Bartolomeu, Elbel, Habusta (86. Macháček), R. Látal – P. Jaroň, Koudelka (62. Slaměna), Schaffartzik (C), Šimek – Zapletal (68. Bolf), Silný (62. Malec).